Už nějaký ten pátek tu máme nový rok a spolu s ním vždy přichází i několik novinek. Dnes bude článek o jedné z nich, barvě roku 2020!

Společnost Pantone pravidelně udává barvu rok. Pro rok 2020 byla odstínem roku zvolená Classic Blue. Barva, kterou všichni dobře známe! Je to ta barva, kterou můžete najít v základních barvách pastelek. A proč zrovna ona?

Barva je dle Pantone nadčasová, jednoduchá, ale přitom elegantní, je kotvou v nejistých časech. Její uklidňující tón má připomínat oblohu za soumraku a nabízet příslib ochrany, naplnit naši touhu po spolehlivém a stabilním ukotvení.

Barva roku 2020 má toto poslání: „Žijeme v době, ve které je důležité zachovat si důvěru a víru. Právě tato barva představuje stálost, sebevědomí, pevnost a spolehlivost,“ řekla Leatrice Eisemanová, výkonná ředitelka Pantone Color Institute.

Ať ji zkombinujete s jakoukoliv jinou barvou bude to vypadat báječně. Vneste do vašeho domova trochu klidu, sebevědomí a spojení. Nemusíte nutně předělávat celý byt, stačí pléd, povlečení nebo dekorační polštářek. A přestože je tato barva vyhlášena pouze na tento rok – barva Classic Blue nikdy nevyjde z módy.

Odstín klasické modré uklidňuje, přináší relaxaci a interiér s prvky této barvy jen tak nevyjde z módy právě pro její univerzálnost a oblíbenost.