Dnes to bude po dlouhé době o jedné kosmetické vychytávce, kterou už delší dobu používám a určitě ji má i mnoho z vás! Je to face roller neboli obličejový váleček.

Těchto válečků je hned několik druhů, stačí zabrouzdat po internetu a najít ten svůj, který vám a vaší pleti bude vyhovovat co nejvíce.

Doma mám už několik druhů těchto válečků, ale dnes budu psát jen o těch „žehlících“. Používám ještě dermaroller, což je váleček s jehličkami.  Ale o tom někdy příště, jestli vás to bude zajímat.

Menší váleček je vhodný k masáži hůře dostupných míst na obličeji, což jsou víčka, oční okolí, nos, rty. Velký váleček zvládá tváře, čelo a krk, na který nezapomínejte!

 

 

Face roller se dá použít na suchou očištěnou pleť, ale mnohem lepší efekt bude mít v kombinaci se sérem, olejem, pleťovým krémem nebo třeba maskou. Hlavně večer se vyplatí pořádně zažehlit.:) Díky masáži a prokrvení pokožky se péče do pleti líp a hlouběji vstřebá, takže účinkuje rychleji a intenzivněji. Skvěle funguje, když do pleti „zarolujete” liftingové sérum, hydratační krém nebo vyživující masku. Pleťová maska, může být klidně i textilní. Stačí minerálním válečkem přejíždět přes plátýnko, ano, tak málo stačí, aby se váš beauty rituál dostal na úplně nový level účinnosti.

Co se týče techniky použití, tak v každém balení je leták a způsob použití hezky vysvětlen. Kdyby vám to i tak nebylo jasné, na Youtube najdete řadu videí.

 

 

Jestli se ráno budíte s opuchlým obličejem, face roller se stane vaším věrným kámošem. Výborné je dát face roller před masáží na 5 až 10 minut do lednice, nebo ho tam klidně mějte celou dobu. Tímto se umocní chladivé účinky přírodních kamenů, a to je pak dokonalý balzám, obzvlášť na pytle pod očima a oteklá oční víčka. Chlad totiž, jak je známo, zmírňuje otoky!

 

 

Efekt je v podstatě okamžitý. Při pravidelném používání válečku a správné technice budete velmi mile překvapeny, co taková věc dokáže! Těšit se budete z čistší a rozzářené pleti, kdy se vám dokonce vyhladí vrásky a tím pádem budete vypadat mladší. Chce to používat aspoň dvakrát denně, nejlépe asi při čištění, ráno a večer. Zkuste si udělat takový svůj rituál.

Face roller se hodí pro každý typ pleti a čistit se dá jednoduše vodou nebo navlhčeným hadříkem.

K dostání jsou face rollery na různých eshopech s kosmetikou nebo třeba v DM drogerii.