Holky, mám pro vás dnes docela aktuální téma. Jsou to pigmentové skvrny, které teď v průběhu léta trápí většinu z vás. Vzhledem k tomu, že mám sama zkušenost s odstraněním pigmentových skvrn, a docela příjemnou formou, jako jsou kosmetická ošetření a následně domácí péče určenými produkty, předám ji dál.

Musím říct, že jsem se pigmentových skvrn zbavila poměrně rychle a určitě to bylo striktním dodržováním postupu, co a jak dělat, aby se mi znovu skvrny nevytvořily. Šlo tu opravdu o určitou disciplinovanost. Protože pokud už se jednou rozhodnete, že do toho jdete a rády byste chtěly pigmentovky odstranit, samozřejmě to nebude zadarmo. A to nemluvím jen o penězích. Je potřeba dodržovat určité věci na kterých se s kosmetičkou domluvíte. To znamená, že jsem třeba minulý rok vůbec nevystavovala obličej slunci a každý den ráno jsem si ho mazala jedním důležitým krémem, který mi pomohl.

Letos už se normálně opaluji a obličej mám krásně čistý beze skvrn.

Bohužel jsem se setkala s přístupem takovým, že klientka podstoupila celý proces, už byla v podstatě beze skvrn, ale odletěla na dovolenou a ihned se vystavila  přímému slunci. Pleť potřebuje určitý čas na to, aby se dala znovu dohromady. V tomto případě je to vlastně zbytečné, proto jsem tu mluvila o určité disciplíně.

Pokud vás toto téma zajímá, tak jsme pro vás připravily spolu s moji kosmetičkou Magdou pár otázek a odpovědí, které se týkají tohoto problému.

 

Kdy je nejlepší doba na odstranění pigmentových skvrn?

Nejlepší období k odstranění pigment skvrn je určitě podzim, zima, kdy se pokožka nebude již intenzivně vystavovat  slunečnímu záření.

Jakým způsobem se dají pigmentové skvrny odstranit s kosmetikou Institut Esthederm?

Léčbu pigmentových skvrn můžeme řešit i přirozenější cestou s kosmetickou značkou Institut Esthederm.

Většina klientek zná pouze ostranění hyperpigmentace přístojovou technikou ( laser, IPL), s okamžitým účinkem, avšak krátkodobým efektem.

Institut Esthederm kosmetika spouští nový přístup k bělící péči s vysoce účinnými patentovanými technologiemi, které obnoví rovnováhu pigmentace, pokožku rozjasní a viditelně vyhladí.

Nejlepší je kombinace ošetření přímo v salónu a domácí péče.

Profesionální estetické ošetření Institut Esthederm slouží celistvému přístupu k pokožce a pigmentaci a zaručuje dlouhotrvající výsledky. Ošetření nabízí vysokou účinnost díky produktům a postupům, potěšení a relax díky manuálním technikám.

Pečující celoroční řada EstheWhite systém+ cílené kosmetické ošetření proti tmavým skvrnám, nejen zajistí bělení, ale i převýchovu pokožky za účelem dlouhodobých výsledků. Dále pak speciální opalovací péče proti pigmentovým skvrnám PhotoReverse pleť dokonale chrání a zastavuje proces tvorby melaninu za účelem postupné depigmentace pleti.

Na co si dávat pozor, aby se skvrny znovu nevytvořily?

Nejdůležitější je prevence, pleť pravidelně ošetřovat ať už se to týká čištění tak i správná volba domácí péče, pravidelné kosmetické ošetření a hlavně pleť nevystavovat slunečnímu záření bez ochranných filtrů.

Co bývá příčinou vytvoření pigmentových skvrn?

Příčiny vzniku hyperpigmentace je způsobeno mnoha faktory např. těhotenství, hormonální změny,

Užívání léků (antikoncepce, kortikoidy, chemoterapie, antibiotika), jizvy po akné, menopauza, stres, nadměrné opalování pokožky.

Je velmi důležité uvědomit si jak dlouhou dobu mám pigmentové skvrny, tak stejnou dobu bude trvat léčba hyperpigmentace.

Působení produktů Institut Esthederm zastavuje tvorbu melaninu, působí proti stárnutí pleti, proti zánětu a chrání DNA buněk. Kombinací aktivních látek a maximální vnější ochraně, dochází k postupné depigmentaci pleti.

 

Na ošetření si můžete zajít do salonu Esthederm Brno, který najdete v Novém Semilasse na Palackého třídě 124. Důležitá je konzultace s kosmetičkou.

Esthederm Brno/ facebook

Esthederm Brno/ web