Znáte to, s přáteli vyrazíte na výlet nebo piknik. Zjistíte, že skoro půlka osazenstva je těhotná a druhá půlka řídí. Takže si můžete tak maximálně s alkoholem cinknout, ale to je vše. Na osvěžení a letní horký dny je super brněnská limonáda Richardova limonáda. Já i celá moje rodina jsem si limonády oblíbili a v naší lednici už mají své místo. O tom, jaký je příběh této boží limonády jsem vám už psala.

 

Dnes to bude na vážnější téma. Díky Richardové limonádě jsem se dozvěděla o projektu, o kterém jsem neměla tušení. Proto je dobré ho šířit dál, ať jste v obraze i vy. O co jde?

Richardova limonáda se rozhodla prodejem svým limonád podpořit dětský hospic – Dům pro Julii. Je to projekt, který nemá v naší zemi obdoby.

Dům pro Julii je projekt dětského hospicu, který u nás zoufale chybí a je potřeba to změnit. Pomáhat lidem je dobré, ale pomáhat dětem vnímáme jako nutnost. Nechceme o tom jen mluvit, proto jsme tu a proto chceme změnu. Máme víru v dobré a víme, že můžeme společně udělat mnoho dobrého. Proto jsme se rozhodli z každé prodané limonády věnovat 2 Kč na projekt pro Julii.

Věřím, že plno z vás o tomto projektu taky neví. Proto budu ráda, když tento článek budeme všichni šířit dál.

Jak vlastně nápad vznikl, proč zrovna Dům pro Julii?

Když odchází blízký člověk, je těžké se s tím smířit. Když odchází dítě, je to téměř nemožné. Ztráta Julinky byla rána pro všechny blízké. Přesto měli její rodiče dost síly na to, aby souhlasili s transplantací Julinčina srdce a dali tím jinému dítěti naději, o kterou sami přišli. Jméno Julie se tak stalo inspirací pro zakládání hospice

Celý příběh Julinky si můžete přečíst na webu hospice Dům pro Julii.

I když to teď píšu, tak mě úplně mrazí. Jsem sama máma dvou dětí a vím, že kolikrát je to se zdravím opravdu na hraně a záleží na sekundách. Je mi líto, čím si děti a jejich rodiče procházeli a prochází. Nikdy nevíme, kdy se něco podobného může stát nám, proto prosím i vás zamyslete se nad tím a podpořte dobrou věc. Je to pro naše děti.

Všechny děti jsou v nemoci bezbranné a závislé na nás, vy všichni, kdo už děti máte, víte moc dobře jak to je. A že mít nemocné dítě je utrpení.

Vše jde na podporu lůžkového hospicu, který by chtěl nabídnout jen ty nejlepší služby pro rodiče a jejich nevyléčitelné děti!

Dům pro Julii/ web

Richardova limonáda/ fb