Jak budou letos vypadat naše Brněnské Vánoce? O tom se vám dnes rozepíšu. Čeká nás několik zajímavých a příjemných novinek, které oceníme všichni. Vánoční období si ve městě opravdu užívám, přijde mi, že v posledních letech se to hodně změnilo k lepšímu.

Atmosféra se ponese celým městem, všechny náměstí budou obsazeny a každé bude trošku jiné, přitom se budou skvěle doplňovat!

Co nás čeká?

Letošní největší novinkou bude bezesporu kluziště u Jošta, bude mít 800m2, takže pojme hodně lidí, sama jsem zvědavá, jak bude ozdobené, jestli nám dají nad kluziště světýlka a bude to vyladěný. Těším se moc! Určitě si minimálně jednou vyrazím na brusle. Bruslit se bude dát i pod sochou Jošta, technologie, které budou na kluziště použity umožní bruslení i při teplotách až 13C. Začne se bruslit první týden v prosinci.

Brněnské Vánoce začínají 24.11. rozsvícením stromečku na náměstí Svobody v 17h. Ještě ten stejný den to bude na Zelňáku pěkně divoký, protože se tam sejde bandička rakouských čertů, mělo by jich tam být kolem stovky a já tam teda rozhodně nejdu!:) Pochod čertů vypukne ve 20h, po rozsvícení stromečku na Zelňáku.

A jak to bude vypadat na náměstích?

Zelňák

Můj nejmilovanější Zelňák, má zkrátka svoje kouzlo, ať už v létě nebo v zimě, tady je to kouzelný pořád.  Zůstane to tak jako v minulých letech, takže stánky plné lidových řemesel a dobrot. Vzhledem k tomu, že nám tento rok vznikla na Zelňáku nová krytá tržnice, tak se s ní Vánoční trhy propojí. Stánky budou postaveny tak, aby zvaly návštěvníky i do tržnice, která bude průchodná až na nádvoří Staré radnice.

 

 

Svoboďák

zůstane i tentokrát centrem všech oslav, kde proběhne zahájení ve velkým. Už ten minulý rok byl krásný! Velké podium bude obsazeno po celou dobu oslav, předvedou se různé show, známé osobnosti, živá hudba a další! Já osobně se moc těším na živé vystoupení gospelu, minulý rok to bylo božský, všem doporučuju! Tak doufám, že si ho tento rok Brno zopakuje, o všem vás budu informovat. Nebude chybět ani vánoční šalina, která byla hitem loňských Vánoc!

Má tu být prostor pro venkovní večírek. Zimní bar nabídne vánoční koktejly, malé podium nabídne pravidelné večery s živou elektronickou hudbou. Organizátoři slibují vánoční party v ulicích. Na Svoboďáku se také poprvé představí vánoční design market.
Dominikánské náměstí
tady najdeme gastronomický středobod spojený se zábavou pro nejmenší, obsadí se tak celá plocha. Kolotoče tentokrát najdete tady. Bude tu i Ježíškova pošta, nový vyřezávaný betlém a Zoo koutek. Vzhledem k tomu,  že nej gastro najdete právě tady, tak tu budou vybudovány komfortní konzumační zóny, ať si gastro zážitky vychutnáme v klídku a pohodě.
Moravák

bude stejný jako minulý rok, akorát nám tu přibude kluziště pod Joštem, jak už jsem zmiňovala na začátku. Nebude chybět velký centrální bar, velkokapacitní šapitó. Čeká vás tu společný kulturně obchodní prostor, ve kterém se potkají kvalitní řemeslníci, obchodníci s tematickým zbožím, vynikající gastronomie a bohatý kulturní program.

 

Rozhodně se máme na co těšit! Postupně vás budu informovat o různých akcích na facebooku.
Zdroj: info –  Brněnská drbna, fotky: Brněnské Vánoce, Pavel Gabzdyl, Marek Rakovský, vlastní