Jak letos budou vypadat Brněnské Vánoce a trhy v centru města?

Mám pro vás pár informací, které je dobré vědět, protože to náhodou vypadá velmi dobře a myslím, že i letos si naše krásné vánoční Brno užijeme! Brněnské Vánoce mají nezaměnitelnou atmosféru a patří k jedněm z nejhezčích v republice.

 

Foto: Jiří Kružík

 

Letošní Advent v Brně bude jiný, než jsme zvyklí, důležité je, že se nezrušil a my si vánoční atmosféru ve Štatlu užijeme ve více komorním duchu. Na Zelňáku najdete 25 stánků s řemeslnými výrobky a dárkovým zbožím. Trhy ve městě začínají ve čtvrtek 3.12.2020
Na Moraváku už čeká vyhlídkové kolo, až bude moct svézt první návštěvníky, první jízdu začíná také ve čtvrtek. Na Moravském náměstí bude umístěno 10 prodejních stánků pro řemeslné a dárkové zboží a 4 stánky sloužící k propagaci neziskových organizací.
Foto: Tomáš Vosička
Na Moravském náměstí u Jošta bude umístěno 6 prodejních stánků s řemeslným a dárkovým zbožím.
Dominikánskému náměstí i letos dominuje vyřezávaný betlém od Jiřího Halouzky s postavami v životní velikosti, krásně osvícená radnice a bude tady 6 prodejních stánků.
Foto: Petr Olša
Na náměstí Svobody bude rozmístěno zhruba 20 prodejních stánků. Už se tu i rozsvítil vánoční strom, letos 14 metrů vysoká jedle z bílovického polesí.
Prodejní stánky budou otevřené každý den od 10.00 do 20.00 hodin.
Vánoční šalinu najdete na své obvyklé trase a strom na Zelném trhu je už taky rozsvícený. Oba stromy jsou krásné a určitě stojí za to, si večer vyrazit do města.
Ve stáncích si letos nekoupíte jídlo ani pití, což nevadí, můžete tak alespoň podpořit podniky, které se chystají po dlouhé době otevřít a nabídnout vám svoje dobroty. A pokud vás můžu poprosit běžte své oblíbence podpořit, ať je tu najdeme třeba i za rok, doba není jednoduchá a věřím, že jim a zároveň i sobě uděláte radost.