Už o prázdninách jsem vám psala brněnskou novinku o tom, že Brno má svůj nový kabaret! Byla jsem se na místě podívat už v červenci, když ještě nebylo úplně hotovo a už tenkrát mě samotný prostor nadchl.

No a teď už je kabaret dokonale vyšperkovaný a dokonce po otevíračce, kterou jsem kvůli své cestě na Bali propásla. Návštěvu bych doporučila vám všem a věřím, že program si tu vyberete. Je totiž docela pestrý, a tak se každý z vás najde v něčem jiném.

Cabaret des Péchés se nachází ve zrekonstruovaných prostorách bývalého divadla v paláci Jalta na Dominikánském náměstí.

A co vás tu čeká?

Na hlavní program se můžete těšit každý pátek a sobotu. Pořadatelé cíleně vyhledávají umělce, do jejichž repertoáru patří tanec, burlesque show nebo třeba i vzdušná akrobacie.

Večerní scéna je vždy vyhrazena pouze danému umělci nebo skupině. Pro každé představení je tak pódium individuálně přizpůsobeno ať už světly nebo ozvučením.

Do konce roku 2019 se zde objeví známí performeři jako Prague Burlesque a The Roosters Theatre. Přibližně dvakrát do měsíce se ve všední dny na pódium postaví jazzové a swingové kapely nebo komici ze Stand-up jako Brno. Atmosféru večerů bez programu dokreslí otevřené bary, kde show obstarají barmani, kteří do přípravy drinků vkládají flairové prvky.

Sortiment alkoholu je zaměřený na francouzskou produkci, zejména tichá a šumivá vína. V nabídce nechybí ani francouzské absinthy a cognacy, giny, agricole rumy a likéry. Celý výběr doplňují signature drinky. Ty na míru podniku vymysleli barmani pod vedením provozního Tomáše Bielčíka, dvojitého finalisty Roadhouse Grand Final London.  Na čepu najdete Zahradní Ale, který se podle tradiční francouzské receptury připravuje z pěti různých sladů a tří druhů chmele. Francie se tu promítla i do studené kuchyně, která v základu nabízí domácí croissanty a sladké dezerty.

Celý prostor kabaretu tvoří dvě patra, každé s vlastním barem a obsluhou. Kabaret pojme až 260 osob, z toho 180 míst je možné si rezervovat na večerní představení. Divadelní scénu mohou sledovat diváci sedící u stolků v přízemí nebo na obvodových balkóncích. V průběhu dne slouží vrchní část jako kavárna ve francouzském stylu. Během této doby se v přízemní části dolaďují detaily na večerní představení. Odpolední kávu tak v několika hodinách vystřídá večerní drink, kdy se divákům zpřístupní i spodní patro a začne program.

Cabaret des Péchés/ facebook

Cabaret des Péchés/ web