Konečně jsem tu s novým rozhovorem! Dnes se můžete těšit na zajímavou debatu s brněnským tatérem Jirkou alias Bratrem Vírou. Tetování se věnuje aktivně něco málo přes dva a půl roku. Působí ve studiu Our Future Tattoo, které najdete v centru Brna na ulici Jakubské náměstí 1.

image

Klasická otázka na úvod, jak jsi se dostal k práci tatéra?

K tetování jsem se dostal tak nějak přirozeně. Vždy mě bavilo něco kreslit/vytvářet, už na základce jsem na třídní nástěnku věšel karikatury učitelského sboru a spolužáků. Tenkrát mě na tom bavilo, jaké to vyvolávalo reakce a že jsem tím bavil svého kamaráda. Na střední škole jsem se o kreslení začal zajímat víc a zkoušel nové techniky. V době, kdy tetování začalo nabírat na popularitě jsem kreslil návrhy pro lidi a vždy jsem je pak posílal, kde si to mají nechat vytetovat. Jednoho dne se mě jeden borec zeptal, proč mu to nevytetuju já, když jsem mu ten návrh nakreslil. Vzhledem k tomu, že jsem tak nějak nevěděl, co se svým životem a práce řadového zaměstnance mě ubíjela, jsem se na všechno vykašlal a skočil do neznáma.

image image image image
Odlišuješ se něčím od ostatních tatérů? Máš svůj styl pro který Tě klienti vyhledávají?
Snažím se zatím neřadit do žádných škatulek a stylově se nevymezovat. Nicméně je pravda, že dávám přednost spíš komiksům, nebo akvarelám (vodovky).

Jaká je Tvoje klientela?

Dost různorodá. Tvořená většinou lidmi ve věku 17-35 let. Od studentů, přes kadeřnice až po doktory nebo učitele.

image image

Jaké jsou nesmrtelné symboly, které nikdy nevyjdou z módy?

Růže, holubice, hodiny, anděl jsou bezpochyby evergreen.

image image

Stává se Ti, že za Tebou někdo přijde a řekne, chtěl bych si nechat něco vytetovat, ale nevím co?! Jsi schopný navrhnout kérku přímo na tělo?

Sem tam se to stává, ale většinou je posílám domů. Jsem schopný navrhnout téměř cokoli, ale je potřeba mít alespoň nějaké téma kudy se ubírat. V případě, že zákazník nemá alespoň minimální představu, je jisté, že budu vytvářet podle toho, co se líbí mně, což ne vždy musí korespondovat s vkusem zákazníka. Samozřejmě dostat maximální tvůrčí svobodu je vlhký sen každého tatéra.

Jaká je u Tebe čekací doba?

Zhruba dva měsíce.

image image

Jak vnímáš tetování na ženách?

To je jako ptát se prodejce aut, jak se mu líbí ženy za volantem. Líbí se mi. Pokud je naše tělo chrám, tak proč si nevyzdobit stěny?

Krásně maluješ, je možné si od Tebe nechat něco namalovat aniž bysme si to museli nechat vrýt do kůže?:) Určitě ano. Kromě tetování kreslím a maluji na plátna, textil i boty.

image image image image

Pokud se vám Jirkova práce líbí  a chtěli byste si od něj nechat zvěčnit jeho umělecké dílo, pak se mrkněte na Our Future Tattoo.