Mám skvělou zprávu pro všechny z vás, kdo máte rádi dobrý jídlo, takže předpokládám, že skoro všichni!

V Brně se nedávno otevřela restaurace a kavárna Akvárna. Útulná s velmi příjemnou atmosférou, řekla bych až domácí! Opravdu jsem se tu cítila moc fajn. Velikostně jde o menší podnik, ovšem vypadá to, že s velkým srdcem! Majitelé si prostor vymazlili úplně sami.

Akvárnu si otevřeli dva šikovní kluci, pro které je vaření vášeň. To poznáte hned při prvním ochutnání. Řekla bych, že tady je to místo, kde vám z relativně obyčejného jídla vykouzlí gastro pecku! Líbí se mi fakt, že si tu skoro vše připravují sami, ať už jde o těstoviny, limonády, nebo třeba dezerty. Takže hezky neošizený a domácí.

Perfektní je otevřená kuchyně, kde můžete pozorovat, jak si pánové s jídlem doslova hrají. Radost se dívat.

Kromě stálé nabídky jsou tu každý týden připravována vytuněná týdenní menu. V denní nabídce si chtějí udržet určitou pravidelnost, takže si každé pondělí můžete pochutnat na risottu, ve středu se podávají těstoviny a v pátek a sobotu steaky.

Interiér je vzdušný a jednoduchý, vše děláno s rozmyslem a citem.

Myslím si, že tento prostor je ideální i na oslavy různého druhu. Tady se totiž o vás královsky postarají. Dovolím si tvrdit, že tady jídlu rozumí a budu ráda za vaše postřehy z tohoto příjemného místa.

Akvárnu najdete na ulici Vachova 4, hned vedle 4 Pokojů.

Akvárna/ facebook

Akvárna/ web