Mám pro vás další tip, kam v Brně vyrazit na kávičku nebo pracovní schůzku! Tentokrát to nebude v centru ani okolí, ale ve Slatině. Jak už jsem se dozvěděla od několika svých přátel a známých, ve Slatině snad ani pořádná kavárna není, tak možná vám dnes udělám radost, jednu takovou znám!

Je to bistro Hawranek. Jde o moc hezký prostor, otevřený, vzdušný, takové to místo, kde se cítíte fajn. Je tu část, která je určena i na pracovní schůzky, když potřebujete mít trošku více soukromí. Věřím, že to mnozí oceníte.

V bistru si můžete dát samé domácí dobroty, o ty se tu postará paní majitelka, kterou její práce baví a jde to vidět. Denně si tu můžete dát polévku, saláty, vynikající dezerty. Dokonce si tu pečou vlastní pečivo. Zkrátka vše domácí výroby, které, jak sami uznáte, chutná úplně jinak! Navíc se tu snaží vařit a péct zdravě a lehké jídla.

Bistro Hawranek je součástí muzea historických BMW vozů. Vstup do muzea je zdarma a k vidění opravdové automobilové poklady! Nablejskaní veteráni staří skoro 100 let, některé auta v původním stavu.

Najdete tu přes dvanáct předválečných a poválečných vozů BMW. Mezi nimi například nejstarší model zvaný Dixi z roku 1928, a to v naprosto původním stavu. Auto vypadá tak, jak ho vyrobili ve třicátých letech.

Pokud si do bistra vyrazíte třeba s dětmi, tak se tu nudit nebudou, můžou se projít po muzeu a vy je máte pořád na dohled. Obzvlášť pro kluky to bude zážitek.

Bistro Hawranek najdete na ulici Řípská 5c.

Bistro Hawranek/ facebook

Bistro Hawranek/ web