V Brno Tips Vám představuji brněnské podniky, služby, zajímavosti, zkrátka to, co stojí za zmínku a nějakým způsobem mě oslovilo, proto si myslím, že by to mohlo být zajímavé i pro Vás!

Nedávno jsem na facebookový profil dala fotku z oslavy mých kluků, kde byl krásnej dort, kluci si moc přáli dort, kde budou hrát hlavní roli jejich oblíbení animáci, tenkrát jsem přesně věděla komu tento úkol svěřím! Byla to Mamma Cupcakes Maky, která se s tím poprala velice jednoduše a originálně. Její práce jde poznat na první pohled. Má svůj styl, s dortíkama si dokáže vyhrát, ať už jsou na jakékoliv téma. A hlavně jsou skvělý chuťově! Příchuť si můžete zvolit podle toho, co máte rádi a nebo Vám Maky doporučí, co je zrovna teď k sehnání, čokoládový můžete mít kdykoliv, ale pokud chcete čerstvé ovoce, tak víte, že je občas těžký ho sehnat.

IMG_1895

Všechno to začalo před šesti lety, kdy Maky spolu s rodinou žili v zahraničí a různě se stěhovali. Pro svoje děti chtěla jen to nejlepší, tak místo toho, aby pokaždé sháněla kvalitní cukrovinky v jiných zemích, začala je dělat doma sama. Takto věděla přesně, co svým dětem dává. Nejdřív to byly cupcakes a dorty potahované fondánem jen pro rodinu, potom i pro sousedy, známé a skupina zájemců se rozrůstala.

IMG_1909

Až se vrátila zpět do Česka, tak se tomu začala věnovat naplno, ale tentokrát trošku jinak. Fondánové dorty, už ji nenaplňovaly. Vždy to v rodině každý hodil do koše, bylo to až moc sladké (i když dorty samozřejmě sladké jsou). Inspiruje se Amerikou, Paříží, proto také začala dělat dorty potahované pouze krémem a ty míň potahované krémem, kterým se říká naked cakes neboli nahé dorty, zbavíte se  tak jedné vrstvy sladkého.

IMG_1908 IMG_1897

 

Chtěla ještě víc, proto pracovala na výrobě makronek, začátky byly náročné a zároveň sranda, tolik plechů skončilo v koši a děje se to dodnes. Kdo dělá makronky, ví o čem mluví! Chtěla dělat dorty i jako dárky pro děti, kde si z nich vezmou hračky, lízátka, bonbóny a ještě je sní. Pro dospěláky zase, aby vyjadřovaly, kdo ten obdarovaný člověk je, jaké jsou jeho koníčky a co má nejraději, proto auta, kravaty, různé chutě čokolád, barva dortu a nebo jen druh kytek, kterou má obdarovaná ráda.

IMG_1913 IMG_1914 IMG_1912

Ze zahraničí se naučila používat kvalitní suroviny a objednávat si lepší věci na dorty. Proto používá značky, které si oblíbila právě tam a dodnes je objednává, jsou to třeba barvy Wilton, veganské barvy Rainbow, prachový jedlý, třpyt, jedlé fixy a další. Používá převážně belgickou čokoládu, různé bio pyré a marmelády, které jsou hlavně domácí, karamely vlastní výroby, odlehčené vyšlehané krémy, čerstvé ovoce.

IMG_1902 IMG_1901 IMG_1907 IMG_1903

Dorty dělá hlavně pro děti, tak se je snaží dělat co nejvíc odtučněný a namáhaný na škodliviny, to se týká i dortů pro dospěláky.

A proč název Mamma Cupcakes Maky? Protože jsem máma, dělám i Cup i Cakes a Maky je zkráceně Markéta!:)

Kontakt: mamma.cupcakes8@gmail.com

Mamma Cupcakes Maky/ facebook