Určitě všichni znáte jednu z nejlepších a nejpříjemnějších kaváren v Brně, kterou je Cafe Momenta. Díky své poloze na Zelňáku je hojně navštěvovaná a hlavně taky díky vynikajícím domácím dezertům a fajn prostředí. Já zbožňuju karamelovou sušenku, patří mezi nejlepší, který jsem kdy v životě jedla a to beze srandy. Vyzkoušejte ji! Objevila jsem ji na předloňských vánočních trzích, kde má každoročně Momenta svůj stánek.

A protože se dezerty a sušenky, který si tu přímo sami pečou a vyrábí staly hodně oblíbenými, tak se rozhodli otevřít nový podnik! Ke konci minulýho roku si na Mečové ulici otevřeli Sušenkárnu Momentu, kde koupíte velký množství různých domácích sušenek. Nově jsou v nabídce i sušenky pro psy.

Obchůdek mi stylově připomíná obchody v Toskánsku, který jsou příjemný a provoněný. Ona samotná ulička Mečová patří mezi ty nejkrásnější v Brně a Sušenkárna se sem moc hodí. Recepty si Táňa přivezla převážně z Belgie, kde čerpala inspiraci. Každý den vás tu čeká více jak patnáct druhů sušenek různých příchutí, jako kakaová s chilli, levandulová, skořicová, mandlová a plno dalších. Na základě belgických receptur tak vznikly originální české sušenky.

 

Sušenkárnu Momenta najdete na ulici Mečová 8.