Detox se zařadil do zdravého životního stylu a každý, kdo chce být fit, by měl nějaký ten detox provádět. Existuje hodně druhů a způsobů detoxu, stačí si vybrat ten pro vás nejsympatičtější:)

Co vlastně je Detoxikace?

Znamená to pročištění neboli zbavení těla škodlivých látek se kterými se denně setkáváme hlavně v potravinách. Stimuluje samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění nejen orgánů. Je to vlastně takový restart vašeho zdraví.

Správná detoxikace by měla navodit pocit zdraví a dodat vám novou energii.

Schopnost detoxikace můžeme zvýšit i běžnými činnostmi, jako je třeba pravidelný spánek, alespoň 7 hodin denně, pravidelný pohyb, který mimo jiné ovlivňuje i naši psychiku a samozřejmě dodržování správného pitného režimu. To jsou věci, které na sobě máme všichni vyzkoušené a působí na každého v pozitivním slova smyslu.

Nezapomeňte, že dlouhodobá avšak nenáročná detoxikace založená na rovnovážném příjmu zdravých potravin a nápojů je vhodná pro celý život.

thalgo1

Já osobně upřednostňuji detoxikaci ve formě čajů a zelených potravin, které užívám v průběhu celého roku.

Tento rok jsem volila detoxikační řadu od mé oblíbené kosmetické řady Thalgo, která je výhradně z mořských řas a minerálů.

Detox trval 10 dní a použila jsem dva produkty.

thalgo4 thalgo12

Ocea Draine je doplňek stravy ve formě ampulek, spojením řasy Focus a šťáv z rostlin (ředkve, fenyklu a artyčoku). 100% přírodní složení výrobku původem z ekologického zemědělství je garantováno etiketou AB – Ecocert. Focus je hnědá řasa bohatá na vlákninu a jód. Detoxikuje a napomáhá zeštíhlení zrychlením metabolismu, zvýšením výdeje energie a povzbuzujícím účinkem na trávicí trakt. Je velmi bohatá na stopové prvky (měď, zinek, brom, oxid křemičitý, chrom a selen) a vitamíny (A, C, E, B1, B2, B6, B12 a kyselinu listovou). Tato řasa má povzbuzující a posilující účinky na náš organismus a zajišťuje jeho rovnováhu, napomáhá lepší odolnosti fyzické, psychické a duševní.

thalgo5 thalgo9

Drenážní a detoxikační bio čaj obsahuje tužebník jilmový, známý pro své výborné detoxikační a drenážní účinky. Společně s hnědou řasou Fucus stimulují detoxikaci celého těla a odstraňují nadbytečnou vodu. Kombinace lékořice s přírodní příchutí černého rybízu je čistým momentem potěšení. BIO bylinkové čaje Infus´Oceanes kombinují nutriční benefity řas s tradičními prospěšnými vlastnostmi rostlin.

Jak jsem se cítila v průběhu detoxu a jaké jsou mé postřehy?

V první řadě bych chtěla říct, že jsem s detoxem začala v době, kdy jsem se cítila stoprocentně fit, aby mě to ještě nepoložilo, jaro je pro mě krizová část roku, co se zdraví týče, většinou mě každý rok v tuto dobu něco skolí. Oba produkty jsem brala zároveň, aby byl účinek silnější. Cítila jsem se skvěle, dostavil se příval energie, který v tuto roční dobu téměř vždy postrádám. Ale co mě překvapilo nejvíc, tak mě chytla strašná žravá. Každý den nejlépe tři snídaně, několik svačin, no prostě hromada jídla do mě padá a kde nic tu nic. Samozřejmě jsem se začala i odvodňovat, takže jsem pořád lítala na záchod. Celá detoxikace pro mě měla fajn průběh, nic nepříjemnýho jsem nezaznamenala. A co musím zdůraznit, tak jsem zatím neonemocněla. Necítím se totiž ani oslabená, což je velkou výhodou, snad tohle jaro zvládnu bez nemoci:) A ještě bych měla takovou poznámku, když jsem se bavila o výrobku Ocea Draine s holkama, co ho užívaly, tak mi řekly, že skoro všechny otěhotněly. Takže pokud byste se rády staly maminkou a nějak vám to nejde, vyzkoušejte Ocea Draine. Splníte si detox a třeba i přírůstek do rodiny!:)

image

Jako součást detoxu jsem podstoupila Thalgo detoxikační ošetření těla se zábalem s patentovaných rozemletých mořských řas. Ošetření začalo úžasným peelingem celého těla, následoval zábal z mořských řas, kdy jsem byla pro lepší efekt zabalena do deky a zábal mohl působit. Na závěr mi byl aplikován příjemný, voňavý olej . Připomínalo mi to takové znovuzrození:) Kosmetika Thalgo má totiž moc příjemné produkty, které nádherně voní,efekt vidíte a cítíte ihned po ošetření. Pokožka byla krásně jemná a vypnutá. Celé ošetření jsem si opravdu užila, protože se mi moc často nestává, aby o mě bylo takto pečováno, však to všechny maminky známe.. Ale někdy je prostě potřeba vypnout..

Ošetření jsem absolvovala v salonu Weekend kde si zároveň můžete zakoupit i produkty pro detoxikaci a nebo je objednat na eshopu Sensualite.

Pokud byste rády vyzkoušely detoxikační ošetření na kterém jsem byla, máte jedinečnou možnost využít akci pouze pro čtenáře Lifestylebrno. Po zadání kódu Lifestylebrno vám při objednávce bude odečteno 20% z ceny. Nabídka je platná do 31.5.2016