Když už jedeme v posledních týdnech na téma očisty a detoxu, pak byste měli vědět o skvěle funkční očistě s řapíkatým celerem. V poslední době je hodně opěvována, proto vám chci info dát i sem. Přece jen tady na webu články zůstávají napořád, lehce je tu dohledáte.

Proč je právě tato očista oblíbená? Je to způsob detoxu, který vás stojí pár korun a času, může ho podstoupit každý. Potřebujete k němu jen celer, odšťavňovač, odhodlání a výdrž! Přeci jen výsledky chtějí pravidelnost a v tomto případě to platí taky.

Ovšem výsledky se dostaví velmi brzy, proto v této očistě teď „jede“ kdekdo.

Co všechno tahle celerová šťáva dokáže?

Dokáže si poradit s ekzémem, lupénkou, akné, zanešenými játry, infekcemi, trávícími problémy, nespavostí, padáním vlasů a s mnoho dalšími nepříjemnými problémy s kterými se potýkáme. Jde o to jen zkusit, jak to pomůže právě vám.

Řapíkatý celer je bylina, proto by bylo dobré si zjistit, jestli na něj nejste náhodou alergičtí. Někomu může chuť celeru vadit, ale to určitě vymyslíte, můžete si do něj kápnout třeba citrón nebo si přidat oblíbenou šťávičku. Nejlepší je ale samozřejmě čistý.

A jak z něj dostat jen šťávu? Potřebujeme totiž čistou šťávu bez vlákniny. Celer pořádně omyjte a nakrájejte na kusy, které buď odšťavníte, nebo rozsekáte v mixéru a pak přecedíte.

Pít by se mělo nejlépe nalačno cca 4dcl řapíkové šťávy.

Tento detox je pouze mé doporučení, každý víme, co si ohledně svého zdraví můžeme dovolit, tak prosím k očistě takto přistupujte.