Naše vlasy dostávají během roku pěkně zabrat, ať je léto nebo zima, pořád je řešíme. Jednou jsou vysušené, pak se zase více mastí. Klimatizace, teplotní změny, mráz, to vše nám vlásky ničí. Aspoň já to tak mám, a co Vy?

Mám pro Vás pár tipů na masky, které byste svým vlasům v  průběhu roku měli dopřávat. Odměnou za to Vám budou krásné a zdravě vypadající vlásky!

c1a935afc164028907369eee68e8ee2a

Banánová maska pro lesklé vlasy

1 menší banán
l lžíce medu
l lžička olivového oleje
Med rozpustíme v nahřátém oleji, přidáme rozmixovaný banán a nanesemena vlásky. Je opravdu třeba dbát na to, aby byl banán pořádně rozmixovaný, nejlépe na úplnou kašičku, jinak se může stát, že se nám jeho kousky ve vlasech „usadí“ a půjdou špatně odstranit.

Maska pro suché a lámavé vlasy

1 žloutek 
1 a půl lžíce kokosového oleje 
1/2 nebo nebo 1 lžíce ricinového oleje 
1 lžíce henny 
1-2 lžíce kávy
Vše smícháme a naneseme. Pokud použijeme do masky vajíčko, je dobré vlasy neoplachovat příliš teplou vodou, protože vajíčko by se mohlo ve vlasech srazit. Nicméně pokud se to stane, jde to po uschnutí dobře vyčesat.

fc35a3905c84b2d40020be93aa65eda0

Proteinová bomba

1 balíček želatiny bez příchuti, půl hrnku vroucí vody, půl hrnku majonézy nebo kondicionéru

Po dobu působení je vlasy třeba zabalit jako při hennování.

Maska pro suché vlasy

obyčejný kondicionér
2 nebo 3 lžičky medu
pár kapek citronu
pár kapek éterického olejíčku
olivový olej (podle potřeby, pokud máte mastnější vlasy, tak raději méně)
To celé smícháme a přelijeme kopřivovým výluhem a je to hotovo!

11b513a70e416ec013c3ecc0c962df67

Maska z avokáda
Obsahuje zdravé tuky a je tak vhodné na jídlo, pleť i vlasy. Rozmačkejte oloupané zralé avokádo a vetřete jej do vlasů. Doporučujeme dát sítko do odtoku, abyste ho neucpala až si budete vlasy omývat od tohoto exotického ovoce. Avokádo vám zajistí hloubkovou výživu, regeneraci a pružnost.

Oživovač jemných a zplihlých kadeří
Smíchejte žloutek se dvěma lžícemi bílého jogurtu a naneste na suché vlasy. Nechte působit dvacet minut, poté vlasy omyjte vlažnou vodou, aby se žloutek nesrazil.

Pokud máte čas a vaše vlasy to snesou nechte masku klidně hodinu působit. Hloubkové masky dělají s vlasy divy. Obzvlášť jestli máte vlasy sušší.

 

 

Zdroj: fotky – Pinterest, recepty – dlouhevlasy.cz