Dubai, místo plné možností, řekla bych že tady nic není nemožné! Uvidíte tu nejvyšší budovu světa, ty nejdražší auta, všude se to blejští, trošku jiný svět, než na který jsme tady zvyklí. Pro někoho přílišná snobárna, ale myslím, že jednou za život by se vidět mělo. Zvláště pro ty z Vás, kteří rádi cestujete. Ráda se sem budu vracet, ale pár dní na dovolenou stačí, Brno je Brno a to řeknu skoro pokaždý když se odněkud vrátím, mám to tady prostě ráda. V Dubaji je přece jen jiná kultura, jiné vyznání, islámská země a i na to si tady člověk musí zvyknout, všude potkáváte skupiny zahalených lidí, všude slyšíte svolávání ať už na letišti nebo v obchoďáku. Pokud to na Vás nepůsobí zrovna dobře, tak sem vůbec radši nejezděte. Jinak sama za sebe musím říct, že je tu velmi čisto, dokonce bych řekla, že si zakládají na tom, aby se tu dalo jíst ze země:) Lidé jsou přátelští není jim za těžko poradit.

IMG_3926 IMG_4125 IMG_4143 IMG_4062

Velkou část tu tvoří turisti, takže se tu potkáte se směsicí lidí z celého světa, už i tím je to tady moc zajímavý. Čas jsem trávila převážně v sousedním emirátu Ras Al Khaimah, který je asi hodinu daleko od Dubai City a jsou tu krásný resorty přímo u moře.

IMG_3830 IMG_3883 IMG_3800 IMG_3817

Zajímavých míst k vidění je tu hodně a já Vám napíšu ty základní.

Burj Khalifa

Největší „atrakcí“ je tu samozřejmě nějvyšší budova světa Burj Khalifa. Vy se můžete podívat až na její vrchol a vidět tak Dubai v celé své parádě, ano ten výhled stojí za to. Výšku 124 pater vyjedete výtahem za pouhou jednu minutu, jen se Vám tak trošku zamotá hlava:) Předtím Vás ale čekají bezpečnostní kontroly podobné kontrolám na letišti a počítejte s tím, že si minimálně hodinku postojíte než se dostanete nahoru a to i v případě, že máte online ticket. Ten Vám velmi doporučuji. Pokud plánujete výjezd na Burj Khalifu, rezervujte si svoje místa online ještě před odjezdem do Dubaje, budete tak mít místo jisté a cena bude poloviční a i tak to není málo! Pokud tak neuděláte může se stát, že se nahoru vůbec nedostanete, místa budou vyprodány. Společně s online ticketem dostanete i vstup do akvária v Dubai Mall, zážitek pro dospělé i děti, tam se stavte!

IMG_4366 IMG_4367 IMG_3857 IMG_3883

Dozvěděla jsem se, že se Dubai chystá na výstavbu další budovy, bude se jmenovat Dubai Tower a měla by Burj převýšit asi o 200 – 300m, chtějí ji mít hotovou do roku 2020, kdy se tu koná EXPO. Spolu s touto budovou tu má vyrůst krásný přístav zvaný Dubai Creek Harbour. Ještě tam nestojí nic:) Podívejte se na fotku, jak by měl Dubai Creek Harbour vypadat. Dále se tu nově chystá obchodní zóna o rozloze 7 km2 a to pouze na klimatizované střeše, taky ji chtějí mít hotovou do 2020. To jen okrajově takové zajímavosti.

IMG_3866

Burj Khalifa/ odkaz

Dubai Mall

Největší obchodní centrum na světě z kterého vlastně vyjíždíte na Burj Khalifu. Je tak veliké, že tu není problém ztratit se. Najdete tu všechny možné obchody. Něco pro shopaholiky, holky!:) Pokud si plánujete koupit nějaký luxusní kousek od známých návrhářů a značek, tak tady byste měly sehnat všechno. Ale najdete tu i značky, které jsou u nás. Prostě na co si vzpomenete, to tady najdete! Atrakcí Dubai Mallu je jak jinak než největší akvárium na světě Dubai Aquarium. Část akvárka uvidíte přímo z obchodního centra a pokud se chcete podívat blíž a projít si tunelem celé akvárium a podívat se do dalšího patra, kde se nachází takzvaná podvodní zoo je potřeba zaplatit vstupenku. Ale jak už jsem psala, pokud si zarezervujete online Burj Khalifu, automaticky získáváte vstupy do akvárka. Pro děti velký zážitek i já jsem se bavila:) Dalšími atrakcemi v Dubai Mall jsou kluziště, zábavný park pro děti SEGA a určitě se zajděte podívat do největšího obchodu se sladkostmi na světe Candylicious. Já mám ještě ráda andělskou stěnu.

IMG_3818 IMG_3726 IMG_3746IMG_3863

Co ale nesmíte vynechat je venkovní tančící fontána. Fakt, že se jedná o největší systém tančících fontán na světě a také její strategická poloha u vchodu do obchodního centra Dubai Mall a do Burj Khalify, dělá z Dubajské fontány jedno z největších turistických lákadel. Je umístěná v uměle vytvořeném jezeře Burj Khalifa Lake. Voda tryská do různé výšky, nejvýše však až do 150 metrů, což je velikost asi 45patrové budovy. V jednu chvíli do vzduchu vylítne až 83 tisíc litrů vody. Celý tento moment je doprovázen hudbou a světelnými efekty. Je to velká paráda a zážitek na který se nezapomíná. Dávám Vám sem na ukázku video, pokaždé hraje jiná písnička, takže nikdy nevíte na kterou budete mít štěstí.:)

Dubai Mall/ odkaz

Dubai Aquarium/ odkaz

Tímto pro dnešek končím, protože už tak je to trošku delší než jsem čekala, ale zkrátit a ošidit to nechci, takže brzy čekejte pokračování, kde Vám ukážu další místa a napíšu moje zkušenosti z výletu!:)