Používáte esenciální oleje a difuzéry? Pak by vás mohl zajímat dnešní článek. Mohl by zajímat i ty z vás, kterým není lhostejný jejich životní styl a léčba přírodní cestou.

Přírodní cestou léčby, když je to možné, jsem se vydala asi před jedenácti lety, kdy se mi narodil první syn. Do té doby jsem v podstatě nic moc neřešila. Stačilo mi zdravě jíst a mít dostatek pohybu. Jakmile přišlo mimčo, začaly jiné starosti a to hlavně i různé dětské nemoci, které kolikrát dospěláka sejmou daleko víc než dítě. A protože jsem dětem nechtěla dávat při nemocech prášky, volila jsem přírodní produkty. Velmi dobře a to nejen na děti působila chlorela, kolostrum a právě i esenciální oleje.

 

 

Doma používáme už nějakou dobu esenciální oleje od značky doTERRA a jsem s nimi moc spokojená. Teď na podzim si do difuzéru dáváme směs oleje On Guard, který dokonale čistí vzduch a nádherně provoní domov. Tento olej dávám dětem preventivně i na lžičku medu, stačí jedna kapka a krásně jim to vydezinfikuje ústa. Dále s tímto olejem dělám dětem i masáž nohou.

Esenciální oleje od doTERRY jsou 100% přírodní a splňují kritéria nejvyšší terapeutické třídy. Neobsahují žádné umělé složky a jiné látky.

Mimo to, že oleje nádherně voní mají i svoji léčivou funkci. Záleží na oleji a jeho složení. Někdy je olej složen pouze z jedné suroviny, někdy je tam surovin více, tedy směs. Oleje dokáží účinně chránit lidské tělo, protože umí proniknout buněčnou membránou a zlikvidovat viry. Jak silné jsou esenciální oleje od doTERRY? Uvedu příklad na mátovém oleji. K získání jednoho litru mátového oleje je potřeba až tuna rostlinného materiálu. 1 kapka tedy odpovídá účinku  28 šálků mátového čaje. Jsou to tedy velmi silné esenciální oleje s úžasnými vůněmi.

 

 

Esenciální oleje působí blahodárně i na psychiku a dá se s nimi krásně pracovat. Můžete s nimi vyřešit třeba špatné spaní, nedostatek energie nebo nervozitu a další nepříjemnosti, které jsou spíše psychického rázu.

Dalo by se o tomto tématu psát mnohem více, ale to zase příště, kdy vám napíšu o mých oblíbených olejích a na co je používám!

U doTERRY najdete asi šedesát esenciálních olejů, které mají v podstatě tři formy využití, vnitřní, masážní a aromatické.

Olejíčky můžete objednat na webu be doTerra. Najdete tu i plno dalších informacích o samotných olejích, jejich způsob využití a rady. A já vám příště napíšu o mé zkušeností s jednotlivými oleji, které mám doma.