Holky, na vaše přání je tu další článek o vlasech, tedy spíše o starostlivosti o vlasy. Je to věc, která vás vždy hodně zajímá, přeci jen, nejen šaty dělají člověka, ale i vlasy. Hlavně u nás žen vlasy hrají důležitou roli. Všechny to dobře známe, pánové se nám vždycky smějí za tu nesmyslnou útratu v kadeřnictví, kdy se domů vracíme, podle nich naprosto stejné, jak jsme odešly z domu.  Ale pro nás je už v tomto směru malá změna, kolikrát velkou. Stačí změna odstínu o pár tónů nebo zkrácení o 2 cm a my vidíme každý milimetr, ovšem ostatní si ničeho nevšimnou.

Jak tedy o své vlasy momentálně pečuji já?

Mé vlasy jsou právě v období, kdy jedou objemovku a čekám až trošku více povyrostou do délky. Objemovka znamená, že mám vlasů tak na čtyři hlavy a rostou další a další, mám plnou hlavu podrůstků. Takže vytvořit teď nějaký střih je nad lidské síly, protože každý vlas je jinak dlouhý, je to fáze, kterou prostě musím nějak přečkat, vlasy nosím spíš v culíku a drdolu.

Vlasy potřebují hlavně hydrataci, v tomto momentě jim nevyhovují oleje, které jinak hojně používám.

Po delší době jsem si pořídila i novou řadu vlasové kosmetiky o které vím, že mi vyhovuje. Mám novinku od americké značky Alterna, řadu Caviar Oil Creme, která mým suchým vlasům dodá, co potřebují. Po umytí jsou vlasy pevné a lesklé,  kudrlinky jsou pružné a dobře se tvarují. Pokud máte suché vlasy a zničené třeba ze zesvětlování, pak by vám tato řada měla jen prospět. Vždy si pořizuji šampon spolu s kondicionérem a někdy masku. Tyto tři produkty by měly být nejlépe od jedné značky, aby měly ty nejlepší účinky, vzájemně se totiž doplňují.

Styling a bezoplachovou péči mám od jiných značek, které mám vyzkoušené už opravdu dlouho, i desítky let. Nemám potřebuje je měnit, protože jsem zatím nic lepšího nenašla. Čas od času u kadeřnice zkusím nějaké nové produkty na styling nebo dostanu různé vzorečky, ale zatím moje stálice nic nepřekonalo. O těch se dočtete v jiných článcích, které na webu najdete a týkají se vlasů.

Po umytí vlasů používám bezoplachový, vyživující a ochranný kondicionér od značky Z.ONE Concept. Říká se mu také šlehačka na vlasy Milkshake. Tahle pěna je vynikající pro hydrataci suchých vlasů. Suchý a tvrdý vlas zjemňuje, dodává lesk a pomáhá je rozčesávat. Obsahuje kyselinu hyaluronovou a anti-aging složky. Maximální výživu jim dodávají mléčné proteiny. Tento produkt už používám řadu let, vždy ho na chvíli vynechám a po čase se k němu vrátím.

Ještě bych chtěla dodat, že je důležité dávat pozor na to, jakým způsobem si vlasy svazujete do culíku a do drdůlku. Některé gumičky je vyloženě lámou, proto se pak možná divíte, ze vám vlasy nerostou. To se ale může jen zdát, protože ve skutečnosti se vlas ulomí, proto nemůžete dosáhnout delších vlasů. To stejné platí pro způsob česání, vždy jemně:)

Důležitou roli v péči o vlasy hrají i doplňky stravy.

Z doplňků užívám čistý mořský kolagen Inca Collagen, více se o něm dočtete tady. Objemovka vlasů je zřejmě z užívání kolagenu. Tento produkt mi velmi vyhovuje celkově. Určitě si o něm přečtěte, v článku najdete i kupon na výhodnější nákup.

Všechny produkty vlasové kosmetiky seženete na různých eshopech s vlasovou kosmetikou. Alternu prodává i parfumerie Douglas.