Ještě před tím než se nám venku naplno rozjede jaro a první silné sluneční paprsky, tak jsem se rozhodla po zimě svoji pleť oživit!

Jak jinak než s mojí oblíbenou kosmetickou značkou Institut Esthederm a jejími produkty, které mi vyhovují už více jak 12 let.  Tentokrát jsem zvolila péči o pleť z řady Intensive Retinol. Proč zrovna ji? Nejsem majitelkou takzvané papírové pleti a ráda bych pleť zjemnila a rozzářila. Kdy jindy je lepší čas než na jaro!

V dermatologii se používá Retinol k léčbě akné, stárnutí kůže nebo na nerovnoměrný povrch, kterým jsou třeba čerstvé jizvy.

V kosmetice se používá ve formě čistého Retinolu, je jedním z nejvýznamnějších prostředků proti vráskám.

 

 

Dokonale vyhlazuje pokožku, vyrovnává povrch kůže a obnovuje zářivost pleti. Pokožka je po péči Retinolem měkká a hedvábná, funguje jako pleťový kondicionér, změkčovač. Můžete se těšit z takzvaného baby efektu, který vás po pravidelné aplikaci čeká.

Retinol urychluje obnovu pokožky už po pár dnech probíhá přirozená exfoliace, kdy se odstraní staré kožní buňky a povrch pokožky je vyhlazený.

Institut Esthederm má dvě formy čistého Retinolu, právě ty momentálně používám.

 

 

První je sérum v optimální koncentraci 0,3% čistého Retinolu, je to nejvyšší možná koncentrace v kosmetologii. Je velmi stabilizovaný ve vysoce kvalitních olejích, bohatých na esenciální mastné kyseliny. Aplikuje se večer, pár kapek séra do krému a postupně se dávky zvyšují. Po pár dnech už budete moct sérum aplikovat samostatně, pleť si na něj zvyká. Na začátku můžete cítit lehké štipkání a diskomfort pokožky. Ideální používání je jako dvouměsíční kůra.

 

 

Druhou formou, jak do pleti dostat Retinol je krém Intensive Retinol. Je to krém s bohatou příjemnou texturou. Moje pleť ho doslova zbožňuje! Vitamín A je silný antioxidant s pozvolným uvolňováním, vyživující suchou pokožku.

Používám ho ráno samostatně a večer po nanesení Retinol séra. Už po týdnu aplikace jsem viděla rozdíl. Pleť je opravdu jemná, jakoby miminkovská. Příjemná jak na dotek, tak na oko, nádherně rozzářená a čistá. Takový ten efekt porcelánové čisté pleti, akorát já jsem lehce opálená. Z této péče jsem nadšená už teď a to mě čeká ještě celý měsíc používání.

Péče Retinol Intensive je vhodná pro všechny od 35 roku, kteří pociťují známky stárnutí, hluboké vrásky, ale potřebují si zaléčit i jizvy.

Je to ideální řešení, jak pro novou kůži v zimě po nadměrném slunění.

V estetické medicíně se doplňuje léčbou laserem, kde se řeší akné.

Nutno zmínit, že po dobu léčby se musí používat vysoká ochrana před sluncem. Vaše pleť je obnovená a ztenčená, rychle by mohla pigmentovat. Proto používám už osvědčený Photo Reverse krém, o kterém jsem vám psala tady.

Retinol péče se neaplikuje v létě. Vždy je dobrá konzultace s kosmetičkou.

Produkty Institut Esthederm koupíte v salonu Esthederm Brno, stejně tak je tu možná konzultace.

Esthederm Brno/ web