Beauty články moc často nedávám, ale velmi často se pohybuji ve společnosti různých firem, které beauty produkty vyrábí nebo prodávají. Dokonce jsem byla přítomna i samotné výrobě krémů, což byla docela zajímavá zkušenost.

Za ta léta, co používám různé kosmetické produkty už jsem si našla oblíbené značky, které mi vyhovují a jsem jim věrná. Ovšem doba se mění a v nabídce se objevují nové značky s kvalitní a přírodní kosmetikou. A tak mě láká sem tam vybočit ze svého jistého a vyzkoušet něco nového.

Jako nedávno, když jsem měla možnost si vybrat a chtěla vyzkoušet nové dva produkty, které v podstatě používám pokaždé když se líčím. Byla to řasenka a oční stíny v tělové barvě.

Myslím, že většina z nás má citlivější oči. Patřím mezi vás i já, proto si vybírám produkty, které mi neublíží a jsou šetrné. Dnes to bude právě o nich.

Na řasenku mám docela velké nároky, jelikož někdy na líčení použiji jen ji, tak chci aby byla opravdu kvalitní. To znamená, aby mě už po hodině nepálily oči, aby se nedrolila, aby řasy prodloužila a nejlépe i zahustila, však to znáte! Vše v jednom:) Najít takovou není lehké.

 

Byla mi doporučena esenciální řasenka s mandlovým olejem od Ere Perez. Tato značka není nijak extra známá, ale její velké plus je to, že je bez jakékoliv chemie a je oceněna certifikáty Cruelty Free, Vegan a mnoho dalšími. A pozor nejde o žádné nováčky, Ere Perez je na trhu už 15 let. Díky tomu, že je složení řasenky zcela přírodní, tak tu byla šance, že nebude moje oči dráždit. A tak se i stalo, řasenka je perfektní a splnila to, co jsem od řasenky očekávala a navíc tu byl bonus, který jsem zjistila až asi po třech týdnech, že mi řasy jakoby zesílily a prodloužily se. Řasenka držela celý den.

Jestli řešíte stejný problém s citlivýma očima, tak vám ji můžu doporučit.

 

Spolu s řasenkou jsem vybrala heřmánkové oční stíny v tělové barvě od značky Cosm’etika. Cosm´etika je vůbec první česká přírodní a veganská značka dekorativní kosmetiky. Mám ráda styl čistého oka a tato kombinace je ideální. Samotné stíny jsou velmi jemné texturou, nepráší, což je pro citlivé oči důležité a krásně drží. Obsahují bio meruňkový olej, který vyživuje a vyhlazuje citlivá oční víčka, nebylo nutné pod stíny dávat žádnou bázi.

 

Od Ere Perez jsem ještě vyzkoušela suprový produkt tonovací rtěnku a tvářenku v lesku. Tedy produkt 2 v 1. Chtěla jsem ho koupit už dávno od jiné značky, ale pořád neměli ten správný odstín, tak jsem teď zvolila na léto pořádnou zářivku!:) Víte čím je obarvená? Dočetla jsem se, že červenou řepou, která je plná antioxidantů a minerálů (vitamin C, kalcium, magnesium, železo, draslík). Na rtech je lesk příjemný a musím napsat, že docela dlouho vydrží než ho sníte. Je takový hutnější. No a tvářičky jsou po něm jako malovaný a šťavnatý. Stačí nanést buď jen malinko na efekt nebo pro výraznější barvu přidáte lesku.

Všechny produkty jsou z eshopu Ladybio.cz, kde najdete menší kosmetické značky, které při vývoji a výrobě svých produktů používají pouze přírodní rostlinné suroviny a netestují svoji kosmetiku na zvířatech.

Ladybio.cz/ web