Minulý týden jsem byla s přáteli na výborné snídani na Jakubáku v La Vida Loca Café. Bylo nás hodně, tak jsme vyzkoušeli skoro celou nabídku, a je to velká paráda!

 

Název La Vida Loca už znáte ve spojení skvělého tapas baru. A protože je škoda nevyužít tohoto místa po celý den, tak už od rána si sem můžete zajít i na super snídaně. Jak se říká „sharing is caring“ a myslím, že v tomto případě se to moc povedlo!

 

Ze sladkých snídaní si tu můžete dát třeba vynikající avo-chocolate pěnu, to je takový to dokonalý jemný pohlazení pro žaludek hned po ránu nebo french toast s ovocnou omáčkou a bílou čokoládou.

Pokud máte rádi spíš snídaně naslano, tak doporučuji vyzkoušet Kolumbijskou snídani, což je kukuřičná placka s pomazánkou z řepy, avokáda, limety a navrch s vajíčkem. Na tu si sem musím zajít znovu! Nebo uzený losos v omeletě, kopr, bagel, philadelphia, čerstvá pažitka a salátek s medovou zálivkou.

 

Od půl 12 si tu můžete dát poctivou obědovou polévku. Už brzy přibudou přes oběd saláty a jednou týdně italská pasta. A protože se holky učily pastu dělat přímo v Itálii, tak bude nešizená!

Vaří se tu pouze z kvalitních, většinou z bio a lokálních surovin, maso je jen z volného chovu a božský vývar si tu můžete dát ze surovin z Mikrofarmy.

 

Snídaně se podávají od 8 do 11h, následuje polední polévkové menu.

Ve vitríně jsou vždy přichystané poctivé, čerstvé a dobré sladkosti, které si tu většinou pečou.

Mají tady úžasné domácí limonády s ovocem a jedlými květy, na léto se budou podávat studené kávy, smoothie bowls nebo třeba ledový chai latte.  V nabídce je i výběrová kolumbijská káva určená na alternativní metody k espresso kávovaru.

 

Myslím, že tento podnik nám má hodně co nabídnout a ještě překvapí!

Jakubák má i po ránu a přes den super atmosféru a teď obzvlášť, tak se stavte na něco dobrého!

La Vida Loca Café najdete na Jakubském náměstí 4.