Dokud mám tu krásu v čerstvé paměti, tak Vám o ní musím napsat. Došlo mi do zpráv po sdílení fotek několik dotazů ohledně Gardy a já Vám je tady postupně zodpovím. Miluju cestování, poznávání nových míst, je to jedinečná šance, jak se obohatit, získat zkušenosti a jiný pohled na svět. Proto jsem moc ráda, když některé momenty můžu předat i Vám a Vy můžete zažívat podobné okamžiky.

Itálie je jedinečné místo celkově, je jiná, vládne v ní pohoda, aspoň já to tak cítím. A Garda to je prostě srdeční záležitost a jak jsem se dozvěděla, nejen moje, ale i mnohých z Vás! Kdo jste tu ještě nebyl určitě si udělejte čas a na tohle překrásný místo se vydejte. My se vracíme už několik let a pořád nás to táhne zpátky. Garda je jedno z mála míst, kde bych mohla žít, má totiž pro mě neuvěřitelné kouzlo! Vyzařuje klid a pohodu, tady si vždy odpočinu i když jde vždy o  aktivní výlet. Je tu totiž pořád co dělat! Vyrazit můžete na kola, nebo si půjčit člun a podívat se tak přímo na jezero odkud se Vám naskytne bomba výhled. Jezero je lemované různými městečky, které jsou plné úžasných uliček, kaváren, restaurací, tady se nudit nebudete! Atmosféra tu vládne všude moc příjemná, jde vidět, že si všichni místa užívají plnými doušky.

Sever Gardy je více hornatý a fouká tam vítr, proto je tohle místo vyhledáváno surfaři a kdo si chce užít hor, tak vyražte nahoru. Na jihu je to spíše jak u moře. Je to kousek do Verony a Benátek, když budete mít čas, tak si sem udělejte výlet, stojí to za to!

Jet můžete autem, cesta čistýho času trvá tak 9 hodin. Někdo cestu spojí třeba s výletem do Milána, tak si sem zaletí. Je tu velká nabídka ubytování, záleží na Vás, co preferujete, jsou tu luxusní hotely, domky k pronajmutí, apartmány, kempy… Já mám ráda styl ubytování agroturistiky, jde o eko farmy, selské dvory, prostě vesnický styl. Tady na  Gardě najdete plno agro míst, která jsou fakt nádherná, ráno se můžete těšit na snídani z místních surovin a výrobků. Má to něco do sebe a já Vám moc doporučuju vyzkoušet si to.

Je tu i několik zábavních a aqua parků, kde se vyřádí nejen děti, ale i dospělí. Já se na jejich návštěvu vždy těším, trávíme v parku celý den a moc si to tam užijeme. Už se těším na příští rok!:)

Mám svá oblíbená městečka, těmi jsou Sirmione, Garda, Saló a Peschiera del Garda, najdete je ve spodní části jezera, každé je jinak krásné.

Když budete hledat další informace, tak na internetu je o Gardě psáno fakt hodně, vše dohledáte.