Konečně jsem měla chvilku napsat, jak se starám o své kudrnaté vlasy. Každý týden mi chodí několik dotazů, a já Vám je teď zodpovím. Není to sranda mít kudrnatý vlasy, to si zažívá každá z nás, která je má. Chovají se totiž trošku jinak než vlasy rovné, fungují na ně jiný produkty, kadeřníci s nimi kolikrát fakt bojují a učí se s nimi pracovat. Proto třeba i já jsem těžko hledala někoho, kdo by měl zájem mým vlasům porozumět trošku víc, než jen to, že dojdu na stříhačku a barvení. Ale aby ten někdo pochopil, že mi nemůže zkrátit vlasy o 10 cm, jak se to běžně dělá u rovných vlasů, protože když šmikneš kudrny, tak je to jak kdyby někdo šmiknul 20 čísel a z toho jsem byla vždycky celá divá, proto jsem už nechtěla, ať mi někdo jen tak zastřihne konečky, ze zastřižených konečků bylo rázem mikádo a vypadala jsem jak pudl. Všechny holky známe jaký to je „pěstovat“ si dlouhý vlasy. Jsou období, kdy nám rostou vlasy minimálně, tak jsme rády za každej ceňták. Jsou to asi 3 nebo 4 roky, co jsem našla výbornou kadeřnici Adélu, která měla sama zájem o moje vlasy pečovat, byla prvním člověkem, který se nebál mi vlasy zesvětlit. Moje vlasy jsou totiž tmavě hnědé a vždy mě kadeřníci barvili do hodně tmavých odstínů a to jsem nechtěla. Tato kadeřnice zkoušela šetrný metody, jak vlas zesvětlit, vyloženě si s nimi hrála, zkoušela, co funguje, co ne, ale pořád s hlavním účelem vlas nezničit.

Stálo to úsilí a nakonec se podařilo, Adél plně důvěřuji a má moje vlasy ve své moci.

Kudrnaté vlasy jsou od vždycky sušší než rovné vlásky, proto je potřeba je vyživovat. Já jsem se našla ve výživných olejích, přírodních šamponech a maskách. Momentálně mi vyhovují nejvíce. Když si vezmete do ruky jeden kudrnatý vlas a narovnáte ho, tak zjistíte, že je kousek vlasu silný, kousek tenký, takto se to opakuje, proto se kroutí. Některé jsou silné tak moc, že mi připomínají dráty a takový vlas samozřejmě potřebuje určitou péči a šetrný zacházení.

Doma nemám žehličku ani kulmu, vlasy si sama narovnat kartáčem nedokážu, takže když chci vlasy narovnat, jsem závislá na práci kadeřnice, která se u narovnání nadře jako kůň. Narovnané nebo lehce zvlněné vlasy mi vydrží do prvního umytí, pak jdu zas na berana. Občas si přijdu jako šílená ovce, když se na sebe kouknu, kdo tyto vlasy nemá, nemůže pochopit, obzvlášť, když je venku vlhko nebo zmoknete.:)

Je to asi rok, co jsem vyzkoušela kůru na vlasy Olaplex. Zjistila jsem, že vlasům dělá moc dobře. Vlas se jakoby obnoví a vrátí mu život, mě vrátil dětské andělské kudrny. Proto bych tuto kůru doporučila všem kudrnatým holkám vyzkoušet. Nemusíte se bát, vlasům vůbec neublíží, jen na každé reaguje trošku jinak.

Vlasy si umývám dvakrát týdně, takto si to hlídám a je to pro ně nejlepší. Vlasy se mi nemastí, ale ke konci už jsou hodně suché. Jako výživové doplňky používám čistý collagen a biotin. Oboje mám odzkoušený i na kámoškách a fungují suprově. Ale o produktech se rozepíšu zase příště.

Pokud Vás ještě něco zajímá, tak mi napište, zahrnu zase do dalšího článku.

Vaše kudrnatá holka!