Jaro je konečně tady, myslím, že už jsme na něj čekali všichni, co říkáte?

Já tedy rozhodně! Už jsem chtěla vyběhnout ven jen v mikině a užívat si paprsků sluníčka. Nechat se jimi doslova propichovat. Protože sluníčko mě dokáže nabít na hodně dlouhou dobu, je to můj velký zdroj energie.

Nevím, jak to máte Vy, ale já se na jaře jakoby probouzím, ožívám:) Jsem asi něco jako medvěd, ale bohužel si nemůžu dovolit zimu prospat.

Ale proč to píšu.. Jaro bývalo vždy období, kdy jsem potkávala nové lásky, jaro je prostě lásky čas, nemusí se čekat na máj:) Takže je to vlastně velmi šťastné období. Určitě to všichni znáte!

Náhodou jsem se dostala ke článku, který mě pobavil a dozvěděla jsem se i pár novinek o zamilovanosti a lásce a chtěla bych se s Vámi o ně podělit. Všechny fakta jsou potvrzeny výzkumem.

Nejvíc mě asi dostala skutečnost, že zamilovanost je jako droga, podobá se dávce kokainu a že vzniklé chemické procesy ovlivňují 12 oblastí mozku. To už člověk funguje trošku jinak:)

Tady je pár dalších faktů… Něco pro zamilovánky!

love2

Víte kolik máte času na to, abyste se někomu zalíbila nebo naopak on Vám? Jsou to pouhé 4 minuty. V takto krátké době vnímáme spíše jen řeč těla, rychlost a intonaci hlasu, než obsah sdělení.

Rozšířené zorničky jsou jasnou známkou v lásce. Když sledujete objekt své touhy nebo milovanou osobu, tak se Vám zorničky pěkně rozšíří!

Pohled do očí Vám podlamuje kolena? Asi proto, že působí i na srdce. Výzkum dokázal, že páry, které jsou zamilované, prožívají romantický vztah, synchronizují svoji srdeční frekvenci při pohledu do očí toho druhého, a to do 3 minut.

Jestli Vás něco bolí, tak šup vytáhnout fotku miláčka, nebo nejlépe ho mít u sebe a hned bude líp! Experiment ukázal, že při pocitu bolesti nebo nemoci, když se účastnící studie dívali na obrázek jejich milovaných, se jejich bolest snížila.

I mazlení působí proti bolesti. Hormon lásky, oxytocin je totiž produkován během objímání. Bylo potvrzeno, že dávka oxytocinu snižuje bolest hlavy, takže žádný pilule, ale objímačka!

love1

Motýli v žaludku? Ano, právě toto se děje, když se máte setkat s milovanou osobou a je to způsobeno adrenalinem, který se nám hrne z těla ven!

A co prozradí, když si všímáte spíš obličeje než křivek? Pak hledáte vztah. Je-li to obráceně, toužíte tak maximálně po flirtu. Takže holky, pozor!!!:)

Říká se, že protiklady se přitahují a dokazují to i výzkumy. Tam, kde jsou si partneři až příliš podobní, vztahy nevydrží moc dlouho…

Pojem, že zlomené srdce není jen metafora, známe všichni! Je prokázáno, že intenzivní traumatický zážitek z rozpadu vztahu, rozvodu, ztráty milované osoby, či fyzického odloučení od milovaného člověka, mohou skutečně vyvolat fyzické bolesti v oblasti srdce. Tento stav je nazýván syndromem zlomeného  srdce a bohužel větší tendencí k němu mají ženy…

Přeji Vám hodně objímání a žádná zlomená srdce!

 

Zdroj info: jenprozeny.cz