V poslední době jsem si oblíbila tuto výbornou a rychlou snídani! Mug cake je pečení v hrníčku. Dá se takto upéct hodně druhů dezertů, ale já bych Vám chtěla přestavit pár zdravějších receptů, které si dělám a moc mi chutnají. Je to rychlovka, která Vás hooodně zasytí. Mám problém sníst celý mug cake, vlastně jsem ho ještě nikdy celý nesnědla:)

A co vlastně mug cake je? Není to žádná novinka, ale pro ty z Vás, co náhodou neví – mug cake je moučník v hrníčku, který zvládnete udělat za pár minut. Potřebujete velký hrnek, ideální cca 350ml a mikrovlnku, no a samozřejmě ingredience.

Nejlepší je, když se držíte nějakého základního receptu a přidáváte si tam ingredience, které chutnají zrovna Vám.

Perfektní je, že za 5 minut i s přípravou a „upečením“ máte hotovo.

Pro ty, co neholdují mikrovlnce, tak můžete použít troubu, kterou je potřeba pořádně rozehřát.

Je to takový můj tip na rychlou, zdravou snídani, která Vás do oběda skvěle zasytí.

Mug cake z ovesných vloček a banánu

image

Ingredience: 70g ovesných vloček, 1 banán, lžíce javorového sirupu, 1 vejce, skořice, trošku kokosového oleje

Postup: Rozmačkáme banán a přidáme všechny ostatní ingredience. Hrníček dáme na 2 minuty do mikrovlkny a je hotovo. Na ozdobení a dochucení můžete přidat ovoce, oříšky, mandle… Moučník je sám o sobě dost vláčný.

Jablečný mug cake

MC4

Ingredience: 1 PL ovesných vloček, 1 PL celozrnné mouky, hrst nasekaných vlašských ořechů, špetka soli, 2 PL kokosu, 1/3 ČL jedlé sody, 1 ČL skořice, 1/2 nastrouhaného jablka, 1 vejce, mléko, 1 PL kokosového oleje

Postup: K suchým surovinách přidáváme postupně mokré suroviny, vše důkladně promícháme a dáme na 2 minuty do mikrovlnky.

Můžete podávat s jogurtem.

Čokoládový mug cake

MC1

Ingredience: 4 PL špaldové mouky, 2 PL kokosového oleje, 1 PL javorového sirupu, 2 PL nutelly, špetka soli, 2 PL vody, trošku vanilkového extraktu

Postup: K suchým surovinách přidáváme postupně mokré suroviny, vše důkladně promícháme a dáme na 2 minuty do mikrovlnky.

HOTOVO! Doufám, že jste si pochutnali!

Máte nějaký svůj spešl oblíbený recept na Mug cake? Sem s  ním!