Kam si přímo v Brně zajít pro kvalitní a výborné víno? Míst tu zase tolik nemáme, a tak vás může potěšit zpráva, že se nedávno otevřela krásná nová vinotéka na Halasově náměstí! 

 

 

Interiér vám připomene vinotéky v Itálii, rozděleno je to tu podle zemí, odkud vybraná vína pochází. Máte tak přehled, pokud hledáte něco konkrétního. Mně se tu moc líbilo, jde vidět, že si s interiérem majitelé vyhráli a působí to tu velmi sympaticky, ještě to tady voní dřevem. Živé olivovníky a vinná réva prostoru dodají středomořskou atmosféru. 

 

 

V nabídce je 30 druhů sudových vín a 650 druhů lahvových vín z celého světa. Každý si tak vybere přesně to svoje, co mu chutná. Nejvíce jsou tu samozřejmě zastoupena vína z Moravy, a to až 50%, dále pak ze Slovenska, Itálie, Rakouska, Německa, Francie, Argentiny, Chile, USA, JAR, Nového Zélandu, Rumunska, Bulharska, Chorvatska, Gruzie, Slovinska a Austrálie.

 

 

V nabídce jsou i nízkohistaminová a naturální vína, což potěší hlavně ty, kteří si víno kvůli histaminované intoleranci dát nemohli. Proces výroby je velmi čistý a kvasný proces (fermentace) se zastaví v té správné době, aby se nezačal tvořit histamin. Proto je hladina histaminu velmi nízká až nulová. Toto víno pak prochází laboratorním testováním, a pokud je hladina histaminu velmi nízká až nedetekovaná, obdrží certifikaci jako nízkohistaminové víno.

 

 

Pokud plánujete oslavu nebo nějakou party, tak si sem můžete sjet i pro stáčená chlazená vína, mají tu až 30 druhů. Teď v létě nabízí i stáčené Frizzante a Aperol Spritz, to zase oceníme my ženy.

Otevřeno je každý den od 9.00 – 21.00h

Více se dozvíte přímo na webu www.vinoobchodbrno.cz

Vinotéka Halasovo náměstí/ facebook