O brněnském baru 7 Hříchů už jsem vám nedávno psala jako o tipu, kam si večer zajít na drink. Co mi na něm přijde nejzajímavější? Určitě originální cocktail menu, který nabízí! Už sám název napoví, že půjde o sedm různých drinků a inspirací bylo sedm smrtelných hříchů. Teď momentálně je upraveno do zimního menu, na léto se bude odlehčovat. Co si pod tím představit, jaké drinky na vás čekají? O tom je můj dnešní článek.

Ochutnala jsem už skoro všechny a každej je fakt originál, dalo by se říct, že mi chutnaly všechny, ze žádnýho jsem se neotřepala!:)

Každou středu v baru hraje saxík a nově od února tu každý čtvrtek bude i jazzový večer.

Tady už máte popis všech sedmi hříšných drinků přímo od samotných barmanů!

 

Pýcha

Elephant Sloe, kešu sirup, citronová šťáva, ananasový džus

Na tento drink jsme obvzláště pyšní, díky tomu, že jako základní složku používáme Sloe gin, který si myslíme nepoužívá nikdo široko daleko. Co to vlastně je Sloe gin? Jedná se o gin, ve kterém jsou macerovány švestky nebo trnky s přidáním cukru, aby se uvolnila šťáva z ovoce. Obsah alkoholu u tohoto typu ginu se pohybuje mezi 15 – 35% alc. Dále používáme netradiční kešu sirup.

Hněv

Tanqueray, Lillet Blanc, Suze

Je to takový twist na jeden z našich oblíbených drinků, negroni. Vzhledem tomu, že je na našem zimním menu tak jsme ho udělali bílý (průhledný). Díky své výrazné až hořké chuti se na nás hosté občas mohou hněvat.

Závist

Tanqueray infuzovaný zeleným čajem, St. Germain, pomerančový fresh, citronová šťáva, kardamomový sirup, tinktura zelený čaj, zázvor

Tento drink nabízíme v horké i studené verzi. Díky složitosti přípravy, použití netradičních surovin a v neposlední řadě celkový servis vám zaručí, že vám tento drink bude každý závidět.

Obžerství

Tanquery, fíkový sirup, fíkovo – malinové pyré, bílek, citronová šťáva

Ačkoli se jedná o tzn. short drink, malinovo-fíkové pyré, domácí fíkový sirup a bílek zněj dělá kalorickou bombu. Nemluvě o ozdobě, kterou je sušený fík zabalený v schwarzwaldské šunce.

Smilstvo

Tanqueray infuzovaný pomerančovou kůrou, skořicí a badyánem, Creme de cacao white, orange bitter, smetana, žloutek, med

Netřeba komentovat….věříme, že každý kdo tento drink ochutná si ho bude umět spojit s tímto říchem.

Lakomství

8 hřích, mandarinkový sirup, cintronová šťáva

Drink s nejmenším obsahem kde základem je gin vyrobený pouze pro nás. Vyvážená chuť tohoto drinku z vás okamžitě udělá lakomce, protože se o něj nebudete chtít za žádnou cenu dělit.

Lenost

Haymans LDG, Haymans Old Tom, Schweppes Ginger ale

Největší, ale zároveň nejjednodušší drink, který jsme udělali díky naši občasné lenivosti.

 

Bar 7 Hříchů najdete na ulici Jakubská 7.

7 Hříchů/ web