Je tu víkend, počasí nic moc… Tak tu máme něco pro kuchařinky! A vzhledem k tomu, že mám ráda sladké a pořád se snažím zkoušet nové recepty, tak to bude dnes právě o sladkých dobrotách:)

Tentokrát mám pro Vás 2 tipy na pečení.

Oba recepty mám od své drahé kamarádky Sylvušky. Tímto jí moc děkuji za to, že je! A že tu budu vždy pro ni, kdykoliv bude potřebovat!:)

A jdeme na to:) První je můj velký oblíbenec cheesecake, tentokrát v trošku jiné podobě, než známe originál.

 

KOKOSOVÝ ZEBRA CHEESECAKE

f4010052f92b1ff577151adfd63139f8

 

Ingredience:

1 a půl balení kakaových BeBe sušenek (rodinné balení)

200g másla

500g lučiny

150g cukru

1 vanilkový cukr

4 vejce

4-5 lžic strouhaného kokosu

1-2 lžíce kakaa k obarvení krému

Postup:

Sušenky rozdrtím v mixéru, zaleju rozpuštěným máslem, vmíchám kokos, promíchám a hmotu upěchuju do lehce máslem vymazané formy. Smíchám cukr, vanilk. cukr, lučinu a vejce a polovinu krému naleju do druhé mísy – jednu polovinu krému obarvím kakaem, poměrně špatně se rozmíchává, tvoří se hrudky, ale robot by to měl zvládnout.

Do středu připravené formy na sušenkový korpus dám vrchovatou lžíci světlého krému. Na něj vrchovatou lžíci kakaového krému. Takto střídám obě barvy, až vypotřebuju všechen krém. Formou zlehka několikrát klepnu o stůl, abych získala hladký povrch koláče.

Peču při 160°C cca 25 min., koláč se musí uprostřed trochu třást. poté nechám krátce vychladnout a dám do lednice min. na 3 hod.

 

Druhá dobrota je taková raritka:) Fazole a dezert, že to nejde dohromady? Vyzkoušejte sami jaká je to dobrota! Fazole nejsou skoro cítit.

FAZOLOVÉ COOKIES

image

Ingredience:

1 plechovka červených fazolí, (příp. 100g v suchém stavu, přes noc namočených)

2 lžíce olivového oleje

2 lžíce burákového másla

2 lžíce mléka

80g třtinového cukru

1 lžička vanilkového extraktu

4 lžíce kakaového prášku

2 lžíce celozrnné mouky

1 lžička prášku do pečiva

1 lžička skořice

50g hořké čokolády (alespoň 70%)

1 lžíce chia semínek

Postup:

Fazole jsem slila, propláchla a dala odkapat. Vidličkou jsem si je pořádně rozmačkala, přidala olej, máslo, mléko a pořádně promíchala. Poté jsem přidala cukr, vanilkový extrakt, kakaový prášek, mouku, prášek do pečiva a skořici. Vše opět promíchala. Na závěr jsem jemně vmíchala na malé kousky nalámanou čokoládu a chia semínka. Lžící jsem kladla na plech a tvarovala cookies. Mně z tohoto množství vyšlo 10 velkých sušenek. Pekla jsem je zhruba 20 – 30 minut.

Pokud chcete vynechat mouku úplně, můžete ji nahradit mletými ořechy.

Dobrou chuť!:)