Ráda bych vám napsala o jednom zajímavém projektu a zároveň produktu.

Božan bohužel není žádný pan Božský, holky, ale všem by se nám mohl hodit! Je to totiž ekologický obal, náhrada za potravinovou fólii a igelitový sáček. Vidím, že mnozí z nás se snaží minimalizovat používání plastů, co to jde.  A takový igelitový sáček, který spousta z nás používala téměř denně se dá lehce nahradit.

Božan je v podstatě zemi nezatěžující, 100 % kompostovatelná, ekologická náhrada. Voskovaný ubrousek, který právě díky včelímu vosku uchová potraviny déle čerstvé, ubrousky jsou omyvatelné a můžete je používat opakovaně.

Do Božana můžete zabalit pečivo, ovoce, zeleninu, sýry, šunku, zkrátka, co vás napadne.

Božana si můžete koupit přímo na webu, odkaz vám vložím pod článek.

Božan není žádný antisexy ubrousek, jak by se mohlo zdát, ale seženete ho v různých designech. Je vyráběn z bio bavlny s certifikací Global Organic Textile Standard, což je prakticky jediný celosvětově uznávaný certifikát, který zaručuje nejen biokvalitu ( žádné pesticidy, herbicidy, toxické barvy), ale i fér obchodní podmínky pro pěstitele a výrobce bavlny.

Díky používání ekologických obalů, jako je Božan můžete zlepšit životní prostředí. Vždy je důležitý začít u sebe, co myslíte?:)

Božan Balič/ web

Božan Balič/ facebook