Nedávno jsem dostala výbornou nabídku na návštěvu brněnské firmy Aromatica, která se zabývá výrobou tradiční přírodní kosmetiky a bylinných doplňků stravy. Vůbec jsem neváhala a s radostí ji přijala. Měla jsem tak možnost nahlídnout pod pokličku ruční výroby přírodní kosmetiky a bylinných doplňků stravy.

Myslím, že tuto značku všichni znáte. Dostanete ji koupit běžně v lékárnách a prodejnách zdravé výživy, nejvíce je proslavila jejich výborná měsíčková mast a echinaceové kapky.

Historie značky sahá do roku 1935, kdy pan prof. Dr. PhMr. Jan Rukavička započal výrobu přípravků výhradně z léčivých bylin. A já se o tom šla na vlastní oči přesvědčit. A bylo to přesně tak, jak jsem si to představovala. Ještě věřím na ty staré, dobré časy, kdy se nešidilo a věci se dělali poctivě. V Aromatice to právě takto je. Když jsem se vydala přímo do výroby, tak mě v první moment udeřila do nosu ta neskutečná vůně bylinek, která byla cítit úplně všude. To mě utvrdilo v tom, že se tu rozhodně šetřit na bylinkách nebude. Když jsem pak viděla plné nádoby naložené bylin, tak jsem si úplně poskočila radostí, že to tak opravdu funguje a já můžu být u toho.

image image image image

Vždy mě zajímalo, jak výroba těchto produktů funguje. V té chvíli, kdy jsem tam byla se zrovna vyráběla oblíbená měsíčková mast, takže jsem viděla celý průběh výroby, viděla jsem plné pytle měsíčku, plnou káď mastičky a dokonce jsem si samotnou výrobu i vyzkoušela.

 

image image image image

Těch produktů, které Aromatica vyrábí je opravdu velké množství a musím vám říct, že jsem o plno skvělých produktech neměla vůbec tušení. Vzhledem k tomu, že mám děti, které bývaly celkem dost často nemocné, však to znáte, tak jsem do nich nerada dávala chemii ve formě léčiv. Vždy jsem měla blíž k těm přírodním produktům, ale trvalo mi chvíli vytipovat, které fungují. Teď klukům dávám preventivně právě přírodní a bylinkové doplňky a nebývají nemocní skoro vůbec.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

image image

V nabídce jsou různé mastičky, bylinné kapky, oleje, bylinkové čaje, které jsou výborné i na pročištění organizmu. Já jsem byla nadšená z bambuckých másel ve formě deo sticku, které se hodí i pro malé miminka a mnoho dalšího. Skvělá zpráva je ta, že všechny tyto produkty jsou cenově dostupné řekla bych úplně všem!

image

Z mé návštěvy mám výborný pocit, už z toho důvodu, že vím, jaké produkty vybrat a po jaké značce sáhnout. Můžu vás ujistit, že tady je výroba neošizená a opravdu koupíte kvalitu, ne nějakou náhražku nebo věc, která nebude fungovat, podíl bylin je veliký. Ne jako pár kapek nějaké esence, tak jak to do mastiček a kapek dávají jiné firmy.

Na konci své návštěvy jsem ještě měla možnost si vyrobit svůj krém. Jako bylinku jsem zvolila rakytník. Pro mě perfektní zážitek a zkušenost k nezaplacení.

image image image image

Vy se určitě podívejte přímo na stránky Aromatici a jejich eshop, co vše můžete koupit. Je jaro, bacilů plno, takže věřím, že se vám rozhodně jejich přípravky budou hodit!

Produkty jsou běžně k dostání v lékárnách (i na objednání) a v prodejnách zdravé výživy.

Aromatica/web

Aromatica/facebook