Brno má oficiálně novou nejvyšší rozhlednu. Se svými 35 metry se jí stala nově otevřená rozhledna v oboře Holedná, kterou lidé vybrali jako jeden z projektů participativního rozpočtu. Rozhledna je přístupná celoročně a vstup je zdarma.

 

 

Nachází se vedle vstupu do obory Holedná v brněnské městské části Jundrov. K rozhledně se nedá přijet autem, v okolí je docela velký problém s parkováním. Lepší je zvolit MHD nebo sem sjet na kole. Na kole se k rozhledně dostanete odkudkoliv přes oboru Holedná, např. po zelené značce, která vede mezi Vozovnou Komín a zastávkou Kamenný vrch.

Jak se k rozhledně dostanete Mhdéčkem?

 

 

Tramvají (č. 3, 10) nebo trolejbusem (č. 30, 36) na zastávku Svratecká. Odtud se hezkou procházkou lesem dostanete až k rozhledně. Cesta není vhodná pro kočárek nebo cyklisty a během deštivého počasí bývá rozblácená.
Autobusem č. 67 na zastávku Jundrov (konečná zastávka) a odtud pokračovat po ulici Březová do obory. Oborou se dá přijít až k rozhledně. Celá cesta je zpevněná a je tak bez problémů sjízdná i pro kočárek.
Ze zastávky Vozovna Komín (tramvaje č. 3, 10, autobus č. 44, 67) po zelené značce, která vede až k rozhledně. Trasa je sjízdná i pro kočárek.

Rozhlednu postavila a bude spravovat společnost Lesy města Brna, která pečuje o celou oboru. Rozhledna je celá z kovu a tvoří ji jeden hlavní tubus složený ze tří dílů. Ocelová věž měří 35 metrů a na její vrchol, tedy na plošinu ve výšce 34,32 metru vede 208 schodů. Na rozhledně může být ve stejný okamžik maximálně 20 osob.

 

 

 

 

Výhledy z rozhledny jsou krásné, a uvidíte fakt daleko, protože je to pořádná výška!

Díky takové výšce se tam nejspíš nepodívám, protože to by mě musel nahoru někdo vyvést za ruku poslepu a nahoře bych měla asi infarkt.:) 🙂 Ale vy si ten krásný pohled užijte!

 

Zdroj fotek: Robert Vystrčil / Prygl.net