Docela nedávno se nám v centru Brna otevřel nový saunový svět Saunia! Najdete ho v 7. patře v OC LETMO.

Byla jsem se tam minulý týden podívat, tak už vám můžu napsat, jak to tady na mě působilo.

Wellness centra mám ráda, dokážu se tam za krátkou chvilku zrelaxovat. V dnešním uspěchaném světe, by to měla být naše povinnost si sem aspoň jednou za měsíc zajít a odpočinout si. I když jsem dříve sauny nemusela, myslela jsem si, že mi sauna nedělá dobře. Mám nízký tlak a bylo mi vždy na omdlení, ale postupně jsem se naučila saunovat. Myslím, že je důležité, aby veřejnost o správném saunování věděla víc. Je to škoda, pokud má o něm někdo mylnou představu a nechodí. Saunování nám všeobecně prospívá a můžu to potvrdit. Člověk se lehce zbaví škodlivých látek v těle a zvyšuje si imunitu. Když se chodím saunovat častěji, což je v zimě, cítím se víc fit.

A jak to tedy vypadá v brněnské Saunii?

Na mě to tady působilo příjemně, byla jsem tu v týdnu a dopoledne, byl tu klídek. Musíte vyjet do 7 patra výtahem, jinak se sem nedostanete. Hned když se otevřou dveře výtahu, je před vámi recepce. Celý interiér je řešený kombinací dřeva a kamene. Prostor je hodně členitý, sauny jsou většinou zašité v různých zákoutích.  Saunový svět by měl pojmout cca 150 lidí. Čekají na vás čtyři druhy saun, tropická, solná, finská a parní lázeň. Těšit se můžete i na saunové ceremoniály a na terase se má dokonce cvičit jóga.

Ochladit se můžete v různých zážitkových sprchách, ochlazovacím bazénku, jsou tady i vědra a ledová studna. Nezapomínejte, že ochlazování je hodně důležitý, obzvlášť v tomto počasí.

Je tu i takzvaná tichá místnost, kde si můžete dát dvacet:) Osvěžující bar je samozřejmostí a řekla bych, že se tu vejde hodně lidí, pokud se vám nebude chtít sedět uvnitř, můžete na terasu, která v podstatě lemuje celé wellness centrum. Z ní uvidíte centrum Brna, některý pohledy jsou moc hezký.

Brzy si zasoutěžíme o volné vstupy!

Saunia/ web

Saunia/ facebook