Dnes mám pro vás zajímavou informaci, která se týká vašeho zdraví. Mám skvělou zprávu, že Skinchecker od La Roche-Posay, neboli kontrola mateřských znamének bude opět v Brně a to zcela bezplatně. Asi všichni víme, jak důležitá je prevence a hlídání mateřských znamének. Pokud byste se rádi ujistili vy nebo někdo z vaší rodiny, kamarádi, známí, tak máte jedinečnou šanci už teď ve středu a ve čtvrtek.
https://youtu.be/cfI71MIKH7c

Skinchecker je celosvětová osvětová kampaň na podporu boje proti rakovině kůže. Cílem této kampaně je informovat a vzdělat širokou veřejnost o důležitosti aktivní role každého jedince při včasné detekci rakoviny kůže.

Kampaň je lokálně podporována dermatology a národními organizacemi zabývajícími se rakovinou kůže a bude doprovázena bezplatným vyšetřením mateřských znamének po celém světě.

Lonske_foto_03

 

Kdy můžete Skinchecker využít? 18. a 19. května 2016 od 9 do 18h

Kde ho najdete? Stan na náměstí Svobody

Také se tu naučíte takzvanou metodu ABCDE, jde o pětibodovou metodu k rychlé identifikaci možného problému a povzbuzení lidí k co nejvčasnější návštěvě dermatologa.

Čísla hovoří jasně, tak se toho nebojte! Já si tuto akci rozhodně ujít nenechám a beru i kluky.

Nová studie odhaluje, že 52 % světové populace si nikdy nenechalo prohlédnout mateřská znaménka dermatologem. Pokud je rakovina kůže diagnostikovaná včas, je 90 % případů melanomů účinně léčitelných. Je proto více než důležité provádět pravidelné samovyšetření znamének, sledovat veškeré změny velikosti u těch stávajících a zaznamenat výskyt znamének nových. 

Zdraví máme jen jedno, tak si ho pečlivě chraňte!