Holky, ve spolupráci se Zuzkou Koudelovou, která v Brně vytváří ženám krásné obočí pomocí permanentní metody, jsme pro vás udělaly rozhovor s nejčastějšími otázkami. Mnoho žen tuto metodu permanentního obočí zvažuje, ale nemají dost informací a hlavně mají z této metody respekt. Možná právě vy potřebujete znát odpovědi na ty nejvíc pokládané otázky a pomohou vám se rozhodnout.

Zuzku jsem vyzpovídala na základě toho, co by zajímalo mě jako klientku, která stále váhá, zda si permanent nechat udělat.

 

1/ Kdy je nejvhodnější doba nechat si udělat permanent?

Léto je vhodné pro dámy co se neopalují, kůže nesmí týden na přímé sluníčko, dalších 5 týdnů je potřeba byt opatrná na slunce, to platí i v zimě (tropická dovolená/hory). Vhodné období je, když jste co nejméně ve stresu a máte prostor o sebe pečovat, jedná se o proces, který vyžaduje pár dní péče, klidu a omezení.

 

2/ Jaký styl obočí zvolit?

Pro blondýnky a světlé typy se světlou pokožkou je vhodné zvolit co nejpřirozenější styl/metodu, tmavovláskám sluší i různě stínované nebo pudrové techniky pokud mají své obočí pěkné a potřebují ho jen zvýraznit.

 

3/ Jakou barvu zvolit?

Barva při chloupkové technice by měla být co nejpodobnější barvě vašeho vlastního obočí, při stínování či pudrovém efektu by měla být zhruba o polovinu světlejší. Profesionál vám vždy vybere pigment dle vašeho typu pleti a vysvětlí vám, jak se bude chovat. Většinou je dobré volit jemnější variantu, ztmavit na korekci lze vždy.

 

4/ Nemusím se bát, jak barva chytne?

Na uchyceni pigmentu má podíl kosmetička a to jak je zručná je ale také to, zda dodržíte poctivě doporučení před aplikací a také následnou péči, kdy se obočí hojí a pigment usazuje (cca týden po), vždy byste měla být informována dopředu co vše máte dodržet.

 

5/ Jak dlouho permanent vydrží?

V mastné pleti 1-2 roky, v sušší 2-5 let, záleží také na metodě, šetrnější metody a přirozenější výsledky drží v pokožce kratší dobu.

 

6/ Jak se starat o permanent, aby vydržel hezky co nejdéle?

Největší nepřítel pigmentu je UV záření, proto je ochrana pokožky před sluníčkem použitím kvalitních krému s UV filtrem (30-50 podle oblasti a ročního období) nutností.

 

7/ Mám starý permanent, který už se mi nelíbí, dá se upravit?

Často je stará tetováž vybledlá a lze ji upravit tvarově i odstínově do krásné podoby. Nikdy ale nelze novým permanentním makeupem “vyzmizíkovat” ten starý, pouze překrýt, doladit tvar. Pokud je starý permanent příliš tmavý nebo v nehezkém tvaru, je někdy lepší si jej nechat nejdříve odstranit. V případě že si nejste jistá, zda to půjde, je lepší vždy zaslat dopředu fotky.

Pokud vás zajímá ještě cokoliv jiného, Zuzku můžete kontaktovat prostřednictvím zprávy na webu, tady je odkaz –  Zuzana Koudelova Brows.

Nejlepší je objednat se na konzultaci, kterou dělá Zuzka v této době online.

 

Zuzana Koudelova Brows/ facebook

Zuzana Koudelova Brows/ web