O tom, že chemický peeling není žádná hrozná chemie, jak to ale na první pohled vypadá podle názvu, vám dnes napíšu pár fakt. Měla jsem možnost ho už několikrát vyzkoušet a nic strašného se nestalo, naopak! A proč byste ho měli nebo neměli vyzkoušet právě vy? Na chemický peeling chodí i muži, protože jejich pleť je drsnější než ta naše a u nich je efekt viditelný opravdu hned. Teď na podzim je nejvhodnější doba na tento typ ošetření, proto jsem se o něm rozhodla napsat. Možná pomůže zrovna vám! Spolu s kosmetičkou Veronikou jsme daly dohromady článek, ať vám toto téma líp přiblížíme.

Co to tedy znamená?

Chemický peeling byl takto pojmenován z toho důvodu, že během ošetření jsou použity látky, které ve svém chemickém složení jsou kyselinami. Jsou to však kyseliny přírodního původu, vznikající zcela běžnými procesy, jakými je například kvašení. Takže se nemusíte bát, že by vám na pleť byla aplikována nějaká průmyslově vyrobená kyselina!

Tyto přirozené kyseliny mají velmi silný účinek na pleť. Jejich účinek je znám už z dob Starého Egypta, kdy se královna Kleopatra koupala ve zkvašeném oslím mléce, aby její pleť byla krásně hebká.

Je to celkem rychlé ošetření, které trvá asi 30 minut. Na vyčištěnou pleť se vám nanese kyselinové sérum, které se nechá určitou dobu působit, podle citlivosti a stavu pleti cca 1 – 10 minut. Pleť se zklidní zklidňující maskou. Po jejím omytí je důležité nanést ochranný krém.

Co peeling s naší pletí udělá?

Cílem peelingu je obnovit produkci kolagenu a elastinu, stimulovat regeneraci pleti a tím ji celkově omladit. Zlepšuje stav mastné pokožky a aknózních projevů, zplošťuje a minimalizuje jizvičky po akné, zmenšuje velikost pórů a také zjemňuje povrch pleti. Dále zmírňuje, či úplně odstraňuje pigmentové skvrny a pleť barevně sjednocuje. Po ošetření chemickým peelingem bude vaše pleť jemnější, hladší, prozářenější, barevně jednotnější, s mělčími vráskami a i těžké akné se začne hojit.

Určitě je dobré, nebrat ošetření kyselinami na lehkou váhu, jako když jdete na klasické kosmetické ošetření, ale v rukou odborníků se ho bát určitě nemusíte. Každopádně si vždy nechejte dobře vysvětlit co se bude dít a hlavně dobře poslouchejte, jak se o pleť po peelingu máte starat poté doma. To je to nejdůležitější. Předejdete tak mnoha možným a zbytečným problémům.

Na takovéto ošeření se můžete objednat do salonu Veronika Mrázová.

Kosmetický salon Veronika Mrázová/ web