Vínečko, základní pití pro nás Moraváky! Dalo by se o něm psát a hlavně ho ochutnávat hodiny! A jak to právě teď vypadá ve světě vín?

Mám pro vás hned dvě novinky! Nedávno bylo vyhlášeno vinařství roku 2019, kde zvítězilo rodinné vinařství VICAN z Mušlova u Mikulova! O tom vám dnes ještě napíšu, protože jsem dostala na ochutnání hned několik lahví vína.

Druhou novinkou je film 3Bobule, který se za pár dnů objeví v kinech.

Co mají tyto dvě novinky společné? Vinařství Vican je oficiálním dodavatelem vín pro film 3Bobule.

Pokud byste rádi ochutnali vína z vinařství Vican, tak už teď můžete objednat vybrané lahve na gurmánském eshopu Vychutnávej.cz

Vinařství VICAN je mladé rodinné vinařství v samém srdci Pálavy. Vína pochází z vyhlášených a prosluněných vinic na Mikulovsku. Nabídka vín je široká a každý si tak může přijít na své. Nadšence přírodních vín bez síry zaujmou kvevri vína, což jsou vína vyráběná 8 000 let starou metodou.

Můj výběr byl jasný, Pálava 2018 pozdní sběr polosuché, Cuvée The Rosé 2018 pozdní sběr polosladké a Rulandské šedé 2017 výběr z hroznů polosladké.

Všechny vína mají příjemnou vůni. Jako první jsem otevřela Cuvée The Rosé, které je specialitou vinařství a tajemstvím sklepmistra, vzniklo scelením více odrůd. Má osobitou ovocnou chuť a je hodně aromatické, ucítíte výluh z čajové růže a delikátního koření. Víno vás nenechá chladným, budete nuceni pořád objevovat jeho chuť.  Jde o speciální kousek!

Můj favorit Pálava 2018 nezklamal, chuť je hezky šťavnatá a zároveň jemná, tuto kombinaci mám na víně ráda. A přesně tak jak to má být, jsou cítit mandarinky, pomeranče a limetky. Obvykle bývá tento druh vína více sladký a proto ho mám ráda, ale v polosuchém provedení nemá chybu. Pálava patří mezi mé nejoblíbenější vína.

K večeři se podávalo Rulandské šedé, ve kterém je cítit přezrálé exotické ovoce a nádech dřeva, je to dobře pitelné víno, které se dá pít i celý večer.

S takovým výběrem vína neuděláte chybu.

Všechny vína můžete zakoupit na eshopu Vychutnávej.cz.

 

Vychutnávej.cz/ web