Vy všichni, kdo už mě nějaký ten pátek sledujete, tak víte, že jsem naprosto ujetá na sladkosti. Je to takový můj velký hřích, který si dopřávám. Vzhledem k tomu, že mi zatím nijak moc neubližuje, ovšem to se mi může jen zdát, tak jsem nepřemýšlela o tom, že bych sladký ze svého života vyřadila.

Samozřejmě vím, že bílý cukr pro naše tělo není nic dobrého a teď když se ke mě náhodou dostala kuchařka zvaná Cukrfree, čili život bez cukru, tak jsem začala mít myšky o tom, že bych to přece jen zkusila. Dokonce mě tento pocit hodně láká, chci vědět, jaký je život bez cukru. Čím je jiný, jak se budu cítit, co na to řekne moje tělo! Věřím, že se změny dít budou, už jsem slyšela od několika lidí, kteří vyzkoušeli žít nějakou dobu bez cukru, v podstatě samá pozitiva.

Takže si dost pohrávám s myšlenkou, že to minimálně na několik týdnů vyzkouším. Teď na Vánoce by to bylo asi peklo, to si ještě dopřeju:)

IMG_8223

Vlastně mám takové první předsevzetí, i když já si předsevzetí nedávám, podle mě jsou nanic a dlouho nevydrží. Lepší je se kdykoliv během roku rozhodnout, přesně ve chvíli, když na to máte koule!

Abych se konečně dostala k mému tipu a tím je Cukrfree kuchařka, co vše v ní najdete?

IMG_8224 IMG_8225

Nejde o dietu, ale o životní styl. Je to vlastně důkaz toho, že se dá stravovat a žít bez cukru, přitom život bez cukru může být sladký!

V kuchařce na Vás čeká více než 70 receptů a to včetně snídaní, hlavních jídel a menších svačinek. Recepty jsou nízkofruktózové, většina z nich je také nízkosacharidová s větším obsahem tuků a všechny jsou zároveň bezlepkové.

janina-cerna-fotka-788x1024

Autorkou je Janina Černá a ve svých 27 letech se rozhodla napsat svoji první kuchařku. Co ji k tomu vedlo? Podle příběhu jsem pochopila, že Janina si za svůj život prošla, jak anorexií, tak bulimií. Vyzkoušela nespočet diet, které ji nepomáhaly a hlavně neuspokojily. Zásadní zlom nastal v tom, kdy se rozhodla odstěhovat do Austrálie a tam poprvé okusila cukrfree životní styl. Vyzkoušela jaké to je žít bez cukru a rozhodla se psát vlastní cukrfree recepty na svém blogu. Protože jí cukrfree život vyhovuje a chce se o něj podělit trošku více vznikla právě ona Cukrfree kuchařka, kterou si teď můžete koupit přímo u Janiny na webu nebo v knihkupectví.

IMG_8228 IMG_8230

Co na to říkáte? Napadlo Vás někdy, že byste vynechali ze svého jídelníčku cukr?

Myslím, že tato knížka je dobrým tipem na vánoční dárek!

Cukrfree kuchařka/ eshop