O této skvělé zprávě vás musím informovat. Na Pryglu si zhruba od června můžete půjčovat paddleboardy  a udělat si tak fajn projížďku. Já už jsem si to vyzkoušela na vlastní kůži a byla to naprostá paráda. Výborně se zrelaxujete a nabere sílu. O co vlastně jde? Paddleboard je v podstatě větší surfové prkno na kterým se pohybujete ve stoje pomocí dlouhého pádla.

Paddleboarding je dynamicky se rozvíjející vodní sport původem z Havajských ostrovů. My si ho tady v Brně můžeme půjčit na Pryglu!

Možnosti využití nafukovacího Paddleboardu jsou široké. Od relaxační jízdy na klidné hladině jezera nebo moře, cvičení jógy na vodě, přes peřeje řek, až po jízdu v příbojových vlnách nebo windSUPing (kombinace paddleboardu s widsurfingovou plachtou).

Při paddleboardingu si zlepšíte rovnováhu, koordinaci, fyzickou kondici a rovnoměrně zapojíte svaly celého těla. Je určený pro všechny věkové kateogorie a díky své překvapivé jednoduchosti si jízdu rychle osvojí a užije i začátečník.

Byla jsem o víkendu v neděli a musím říct, že už bylo na vodě hodně prken, jezdily tam děti, celé rodiny, ale hlavně party přátel. Je to super nápad, jak strávit nedělní odpoledne. Prken prý mají dostatek, takže se nemusíme bát, že dojdou. Pokud byste ovšem chtěli rezervovat třeba více boardů, bude lepší si zavolat dopředu. Prken je i několik velikostí, takže se může svést i celá rodinka. K mému štěstí jsem se první jízdu ani jednou nevykoupala a to kolem jezdily parníky, jak vzteklý. Do přístavu je to prý cca 45 minut, takže když si dáte svižný tempo, můžete tam zajet.

Také se tu pořádají takzvané Kiboko paddlebreakfast! O co se jedná?
Sraz ráno 6:50 u Sinice, přístaviště ROKLE. V 7 hodin se vyplouvá a zhruba hodinku a půl se probouzíte na hladině Brněnské přehrady. A na závěr parádní ranní vyjížďky bude odměna v podobě snídaně – švédského stolu (sladká i slanná varianta)

Odkaz pro půjčení prken je Kiboko Paddleboards. Najdete je kousek od zastávky parníku Rokle na přehradě.