Protože miluju cestování a ráda poznávám nová místa, napíšu vám o mém posledním výletu. Vrátila jsem se teprve včera, takže mám vše v čerstvé paměti.

Necelý týden jsem strávila ve španělské Barceloně. Na seznamu jsem ji měla už dlouho, ale až teď přišel ten správný čas! Jak bych ji popsala jedním slovem? Úžasná!

Barcelona je nádherný město, mnoha chutí, vůní, národností, zajímavých míst, lidí, město zážitkové. Nebudu vám psát o památkách, ty si vyhledáte v každém průvodci a mapě. Raději vám napíšu, jak to tam na mě celé působilo, co jsem si nejvíc užila.

Památek je tu hodně a určitě stojí za to si vytipovat ty, které chcete vidět. Abychom se nevrátili zbití jako psi, tak jsme výlet tentokrát pojali trošku lehčí formou, ale i tak jsme denně nachodili přes 15km. Nadchnul mě Park de la Ciutadella a samozřejmě bazilika Sagrada Familia.

Byla jsem spíš na vlně odpočinku a vyčištění si hlavy. K tomu bylo ideální chození, někdy i bez cíle po uličkách Barcelony, který jsou prostě fantastický! Narazíte na různá malá náměstí, naprosto dokonalý tapas bary plný světýlek a dokonalých designů. Ty mě fakt ohromily. Každý bar byl jiný a přitom originální, cítili jste se tu zkrátka dobře. Všude vládla fajn atmosféra. Uličky byly plné cukráren, obchůdků, restaurací.

Co jsem si tu moooc užívala, tak bylo jídlo! Tolik výbornýho jídla jsem vyzkoušela. Cokoliv jsme si dali, tak bylo naprosto peckový. Ať to byly tapas, ryby, mořský plody, maso, zelenina, polívky, zmrzlina, dortíky, nenašla jsem jedinou chybu! Takže vy, kdo máte rádi dobrý jídlo, a to jsme zřejmě všichni, si to tady užijete!

Určitě doporučuji navštívit místní trh La Boqueria. Tolik čerstvých dobrot pohromadě, to je zážitek. Něco podobného mi u nás moc chybí. Přímo na trhu se můžete do sytosti najíst, jsou tu i restaurace, kde vám připraví naprosto luxusní ryby a mořský plody.

A když už jsme tu byli a na středu byl plánovanej fotbal Barca x Villa Real, tak jsme si ho nenechali ujít! Další zážitek, který doporučuji naplánovat. Fotbalu nějak neholduju, ale tady ta atmosféra byla úžasná. Stadion Camp Nou je na super místě s krásným výhledem. Měli jsme místenky skoro až nahoře, takže jsem viděla krom hry a atmosféry fanoušků i luxusní západ slunce.

Je tu tolik zajímavých míst, že nevíte kam dřív. Až se rozhodnete pro výlet do Barcelony, určitě si promyslete, co chcete vidět nejvíc, protože sem to není na jeden výlet!:) Už teď vím, že se brzy vrátím, ještě jsem nestihla Gaudího zahrady a další místa. Po městě jsme se pohybovali buďto pěšky nebo metrem, taxíky tu taky nejsou drahý. Pro představu cesta z letiště do centra 35 euro.

Girlz, vás určitě budou zajímat nákupy! Abych pravdu řekla, už mi to přijde hodně podobné jako u nás. Všechny známé španělské značky máme i v Brně. Nakupovat tu můžete v obchodních centrech nebo stačí popojít z hlavní štráse La Rambla do Avinguda Portal de lAngel.

Letěli jsme z Vídně a hotel jsme objednali přes booking, podle mě nejjednodušší a nejrychlejší varianta. Ubytování si vyberete přesně podle toho, které se vám líbí.