Ráda bych vám dnes představila další krásný místo kousek za Brnem! Jmenuje se Barrio Gotico Cafe a jde o gurmánskou restauraci, spojující tradiční moravskou kuchyni se španělskou a středomořskou. Můžete tu ochutnat výborná jídla, doplněná víny z jižní Moravy a španělských vinařských oblastí. Prezentují se zde čerstvostí a lokálností, to znamená, že každý týden až 14 dní připravují speciální menu z čerstvých a lokálních surovin. Mají svoje lokální dodavatele masa, zeleniny, nealkoholických nápojů (mošty+sirupy), takže si pochutnáte vyloženě na domácích dobrotách. Přijdou si tu na své i milovníci výborné kávy, která sem jde přímo z rodinné pražírny v Brně, Penerini cafe. Penerini Cafe je záruka kvalitní a čerstvé kávy, kterou dováží z nejlepších plantáží Brazílie, Costa Ricy a Guatemaly.

image image image image

Čím je určitě Barrio Gotico Café zajímavé a ojedinělé jsou TAPAS, všichni kdo aspoň jednou navštívili Španělsko, ví o čem je řeč.. Jídla podávaná v podobě buď jako malý předkrm, ale i hlavní jídlo nebo slaný dezert. Tuto nabídku obměňují a denně připravují nové a nové tapas,. Dát si ho můžete ve formě malého salátku nebo na domácí rozpečené bagetce.
Další možností je nakrájet na stůl variaci španělských uzenin a sýrů – Jamon, Salchichon, Chorizo a sýry – ovčí, kozí, kravský zrající i čerstvé.

image image image image

Jak už všichni víte, pro mou maličkost jsou velmi důležité dezerty a cukrovinky. Přes ty jsem fakt majstr! Dezerty v Barrio Gotico cafe jsou domácí výroby z kravského mléka, pravé belgické čokolády a čerstvého ovoce. Ochutnala jsem cheescake a mandlovou pana cottu s belgickou čokoládou a co vám mám jako povídat, prostě bájo! Nejlepší bude, když si tam sjedete a uspokojíte svoje chuťové pohárky!:)

image image image

V restauraci vládne příjemná atmosféra, klídek a pohoda! Z venku nenápadná, ale uvnitř kouzelná:) Velkou výhodou je obrovský dětský koutek, takže děti se tu rozhodně nudit nebudou! Když je venku krásně můžete posedět na zahrádce a obdivovat okolní krásy a klid.

image image image image image image image

Barrio Gotico Cafe se nachází ve vesničce Kurdějov, což je vinná oblast, všude kolem vinice a vinné sklípky, ideální na výlety.

Barrio Gotico Cafe/WEB

Barrio Gotico Cafe/Facebook