Americká společnost Pantone Color Institute platí ve světě barev za vyhledávanou autoritu. Už přes dvacet let vyhlašuje odstín, který bude hrát v následujícím roce prim. Letos mají odborníci vítězné favority hned dva. Tóny neutrální šedé a zářivě žluté symbolizují naději a vytrvalost. Zakomponujte je i do svého šatníku!

Dvě barvy roku byly vybrány teprve podruhé v historii.

 

 

Ultimátní šedá a sytá žlutá barva, PANTONE 17-5104 Ultimate Grey a PANTONE 13-0647 Illuminating, přináší poselství síly a naděje. Vnesou harmonii do našich životů a pomůžou docílit stability a jistoty. Tyto dvě nezávislé barvy jsou spojením, které vytvoří hřejivou, optimistickou a bezpečnou náruč.

Sympatické odstíny budou slušet nejen interiéru, ale především i vám. Žlutá dokáže dokonale rozzářit a šedá se zase skvěle kombinuje. Tyto barvy se výborně doplňují a celkový pocit z kombinace je moc příjemný.

 

 

Žlutý odstín s názvem Illuminating evokuje příslib sluncem zalitého dne, šedý Ultimate Gray je zase symbolem pevných a spolehlivých prvků. Připomíná oblázky na pláži, které dokáží obstát ve zkoušce času.

 

 

Barvy šedá a sytě žlutá jsou dokonalým spojením, které vysílají pozitivní zprávu do celého roku. Pokud se obklopíte těmito barvami, vytvoříte si slunečný a hřejivý domov, symbol stability a pevnosti. A to jsou právě ty vlastnosti, které budou pro rok 2021 třeba. Je nezbytné si vytvořit nejbližší okolí v optimistických barvách, které podpoří a povznesou i v těžkých chvílích. Šedá barva uklidní a nabídne jistotu, žlutá rozjasní i nejtemnější oblohu a myšlenky.

Jak se vám letošní výběr barev líbí?