Každý rok je firmou Pantone v New Yorku zvolena barva roku. Tento rok to vyhrála korálová neboli living coral, což znamená živoucí korálová. Proto až ji teď uvidíte už skoro všude, nedivte se.

Tato barva totiž povládne a ovlivnila tak samozřejmě návrháře, designéry, šperkaře, dekoratéry, fotografy, prostě všechny, kdo mají co do činění s barevností.

Je to barva hodící se téměř všude. Ať už se jedná o oblečení, nábytek, interiéry, vlasy nebo třeba dekorativní kosmetiku. Můžete ji mít kde se vám zlíbí.

Tato barva sluší v podstatě každému typu, tmavovlásky hezky rozzáří, blondýnky by měli zvolit spíš ostřejší korálovou, aby byly výrazné, nebo ji používat v menších plochách v kombinaci s jinými barvami.

A jak tuto barvu dostat do interiéru?  Korálová barva prostor hezky zahřeje a zútulní. Stačí však pouze málo, můžete pořídit třeba jen dekorační polštáře nebo deku, koberec, povlečení a barvu roku máte doma i vy. Zároveň vám to nezruinuje peněženku. Nádherně ladí se zlatou a zelenou barvou, samozřejmě i s nadčasovou bílou a černou.

A pokud si chcete jen rozzářit den s touto barvou, zvolte rtěnku v korálovém tónu nebo si nechte nalakovat korálové nehty. Už teď můžete v korálové najít krásné odstíny tvářenek, očních stínu, rtěnek a lesků na rty.

Zdroj fotek: Pinterest