Sako, některé z nás ho nosí téměř každý den, naopak některé z nás ho nemají ani v šatníku. Přitom jde o základní kousek, který by neměl chybět žádné z nás.

A proč? Je to univerzální kousek, který unosíte po celý rok. Je to něco jako dobře padnoucí košile!

Ale samozřejmě není sako jako sako. Do takového kousku se totiž vyplatí investovat. Velkou roli tady hraje střih a materiál z kterého je prodloužené sako neboli blejzr, který mám na mysli, ušit. Pokud totiž narazíte na blejzr z kvalitního materiálu, navíc nemačkavého a sedne vám takzvaně jako prdel na hrnec, tak máte vyhráno. Takový módní kousek je nadčasovou záležitostí a v šatníku vydrží v podstatě navždy.

Někdo si podobné kousky nechává ušít na míru za nemalé peníze. Kvalitním materiálem docílíte toho, aby vám sako vydrželo dlouhou dobu. Zvolit můžete klasické bavlněné, ale můžete vyzkoušet tvíd nebo třeba len.

Co se týče výběru barvy, tak bych se nebála ničeho!:) Jak můžete vidět na fotkách, tak jsou tu různé barvy a všechny vypadají dobře. Klasikou je a vždy bude elegantní černá barva. Tou nikdy nic nepokazíte.

 

Blejzr můžete nosit k šatům, ke kalhotám, k džínám, je to variabilní kousek, který se jednoduše hodí téměř ke všemu. Má super vlastnost, pokud zvolíte správný střih, dokáže vaši postavu prodloužit, zeštíhlit, zvýraznit či zakrýt poprsí nebo zmenšit boky. A občas se to fakt hodí!

Zdroj fotek: Pinterest