Naše Brněnské Vánoce se blíží, tak je na čase si napsat, jak to letos bude na náměstích vypadat. Určitě se už plno z vás těší na tu výjimečnou pohodovou atmosféru, kterou brněnské trhy nabízí. Máme to tady zkrátka boží! Novinkou letošních trhů bude zimní kino a na náměstí Svobody vyroste jídelní zóna!

Letos začnou trhy už 22.11. a to zatím jen na dvou náměstích, na Zelňáku a na Moraváku, na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí začnou o týden později, tedy 29.11, zato potrvají až do 5.1.2020.

Vyhlídkové kolo na Moraváku už stojí a právě v tyto dny se připravuje kluziště pod sochou Jošta, bruslit se má od konce listopadu.

Náměstí Svobody je známé svou živou a společenskou atmosférou plnou vystoupení a vánočních večírků, je to hlavní místo setkávání. Rozsvícení vánočního stromu je naplánováno na 29.11. v 17h. Jak už jsem zmínila novinkou tady bude velká jídelní zóna.

Dominikánské náměstí má spíše komorní atmosféru, tam se schovají ti z vás, kteří mají radějii klidnější místo. Tento rok právě na tomto náměstí vyroste zimní kino. Dominantou trhů je veliký dřevěný betlém, se stovkou postav a doplňují ho živé zvířata. Opět nás tu čeká trh plný skvělé gastronomie.

Advent na Moraváku rozzáří velké vyhlídkové kolo, uprostřed bude už klasicky centrální bar plný dobrého pití a chybět nebude i šapitó. Zabruslit si můžete jít na Bruslák k Joštovi, kde se začíná na konci listopadu. Brusle vám tady i půjčí.

Útulný Advent na Zelňáku je hlavně o tradici a řemesle. Stromeček se tu rozsvítí 29.11 v 18h.

Jinak už to všechno znáte!

Brněnské Vánoce na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí potrvají od 29.11. – 5.1.2020

Advent na Moraváku a na Zelňáku potrvají od  22.11. – 23.12.2019

 

Zdroj fotek: Brněnské Vánoce, Advent na Zelňáku, Pavel Gabzdyl