Brněnská Marináda Store je jedno z mých nejoblíbenějších míst, kam si ráda zajdu na výborný občerstvení! Mnozí z Vás ji znají osobně, a tak si myslím, že není od věci ji poznat tak trošku z jiného pohledu a to přímo od majitelky Mari,  s kterou jsem udělala krátký, ale zajímavý rozhovor. Pokud jste Marinádu ještě nenavštívili, pak to napravte, nebudete totiž litovat!:)

IMG_1218IMG_1232

A teď už jdeme zpovídat!:)

IMG_1216

Ahoj Mari, co Tě vedlo k myšlence otevřít si Marinádu?

Vždycky jsem měla kladný vztah k jídlu, ale ve spojení s dobrou společností a příjemnou atmosférou. V době, kdy jsem žila v Itálii jsem si oblíbila malé osobité podniky, které spojovaly nákupy s odpočinkem. Zároveň také fungovaly jako místo, kde se potkávali místňáci, ale i náhodní kolemjdoucí.. Proto jsem vystudovala mezinárodní vztahy, abych mohla “krájet šunky a roznášet kafe” hahaha 🙂 Práce, věci kolem Marinády mě naplňují a to je pro mě nejvíc.

EAT – SHARE – LIVE

IMG_1217

Proč zrovna název Marináda? 

Název Marináda jsme vymysleli společně s naší kamarádkou a grafičkou. Požadavky byly jasné. Spojení mě a jídla. Ale ne prvoplánově jako například Květinářství u Běty nebo Motorest u Tomáše. Kamarádi mi říkají Mari a tak vznikl název Marináda, který by měl a doufám, že v lidech evokuje dobré, voňavé jídlo.

IMG_1226 IMG_1223

Můžeme si u Vás koupit velké množství různých potravin a produktů, podle čeho vybíráš značky, dodavatele?

Jsem mlsná a když výlet, tak většinou gastro výlet 🙂 V podstatě se celý můj život točí dost kolem jídla a pití. To dobré co na cestách ochutnám, se snažím dostat k nám i k vám… Výběr je založen na kvalitě výrobku a na lidech, kteří za ním stojí. S většinou z nich se dnes už dobře známe a jsem přesvědčená, že to, co dělají, dělají s láskou. A o tom to je… a hlavně to jde poznat.

IMG_1225 IMG_1229

IMG_1230 IMG_1221

Marináda je zároveň místem, kde si lidé můžou posedět, co si u Vás můžou dát jiného než jinde?

Poctivých podniků s dobrým jídlem a pitím je v Brně čím dál tím víc, takže být ve všem jedinečný není lehké, ale myslím, že to čím jsme alespoň trochu originální jsou právě prkýnka marináda. K vínu si tak u nás můžete namyslet svoje vlastní prkýnko s uzeninami, sýry, domácími chutney, pesty, marmeládami, ovocem – přesně na míru. Snažíme se nelimitovat Vaše chutě..

IMG_1219 IMG_1222

Pořádáš i různé akce o víkendech, které se těší velké oblibě, kdy se můžeme těšit na další?

Ano neděle jsou naše společné! Jednou za čas se snažíme ulici oživit. Ať už je to oslava jara nebo chuť udělat Thajskou neděli vždycky se důvod najde. Navaříme, pozveme kapelníky a společně si užíváme volný den. Na další nedělní session se můžete těšit z jara ve spolupráci se sushimarketem.. Vše se určitě zavčas dozvíte.

IMG_1227 IMG_1228

Jaké máte plány do budoucna, přece jen by chtěla Marináda asi trošku přifouknout, co se prostoru týče?

Marináda se každý rok v létě kapacitně dost navýší o zahrádku a dvoreček ve vnitrobloku, to je tak vzhledem k prostoru a kvalitě servisu maximum. Do patra se zatím stěhovat nehodláme… 🙂 Už vám ale mohu s radostí oznámit, že během tohoto roku bude otevřena Marináda v Praze / heart .

IMG_1220 IMG_1224

Díky za rozhovor a těším se na jarní session!

Marináda store/ web

Marináda store/ facebook