Protože tipů, kam v Brně zajít na jídlo, pobavit se, nakoupit, zasportovat si a tak dále, je fakt hodně, tak vám přináším další díl Brno tips. Dnes to bude o květinářstvích. Kytky zbožňuju, ráda je dostávám, ráda si je sama kupuju, ráda je kupuju ostatním. Kytky jsou život a já se jimi obklopuju. Doma i na terase jich mám hodně, dokonce mě pořád baví se o ně starat.

Myslím, že každá jsme šťastná, když dostaneme kytku, to je takový malý nakopnutí zároveň i pro vás, pánové!:) Schválně, jak často nosíte své lásce kytky?!  Proč ji sem tam neudělat radost, že?:) Nemusí to být pugét za tisíce, stačí malá kytička, jedna růžička…

A kam pro ně v Brně zajít? Jelikož tipů zrovna na super květinářství mám několik, tak bude i pokračování! Dnes vám představím první tři místa, které vám doporučuju!

 

image image image image image image image image image image

Barbora Rous Květová Něco navíc

Není to tak dávno, co si Barča otevřela svoje vysněné mechové království. Najdete ho vedle divadla Bolka Polívky na Jakubským náměstí 4. Barča dokáže uvázat nádherný kytky, který mají nápad. V jedné kytce je krásně sladěný mix květin, které se k sobě dokonale hodí a navíc vám dlouho vydrží. Nečekejte nudu alá 15 růží.  Pokud hledáte něco originálního a neokoukanýho, pak si tady přijdete na své. Ovšem nenajdete tady jen kytky, ale také originální ručně dělané přání, rodinná alba, kuchařky, deníky, dekorace a doplňky. To vše je Bářina práce!

Barbora Rous Květová Něco navíc/facebook

 

image image image image image image image image image

La Plevela

Oblíbené brněnské květinářství na Václavské, kde se specializují na několika druhové kytice, které vypadají, jako byste je právě natrhali někde na louce, ovšem luxusní louce:) Tyto kytky jsou teď zkrátka in, vypadají totiž krásně a i s pár kvítek, vám udělají nádhernou kytici. Moc se mi líbí svatební kytice, které vážou, budoucí nevěsty, určitě se mrkněte na jejich díla! V obchůdku najdete i doplňky a dekorace pro zútulnění vašich hnízdeček. Tady se nikdy neodchází s prázdnou!:)

La Plevela/facebook

 

image image image image image image image

Květinářství Matuška

Květinářství na Minské, které obdivuju už několik let, myslím, že už to bude tak 10 let minimálně:) Líbí se mi hlavně jakým stylem jsou tu udělané celé kolekce k danému období. Všechno k sobě krásně ladí a vy nevíte, co byste si domů nejradši odnesli. Řezané květiny, hrnkovky, které jsou doladěny různými doplňky „Made in Matuška“, věnce, vázy a další dekorace. Momentálně je vystavená letní levandulová kolekce, takže hlavní barvou je fialová. Za chvíli už se můžeme těšit na podzimní a já vám ji určitě nafotím, ať vidíte tu krásu.

Květiny Matuška/facebook