Dnešní dávka Brno Tips bude o tom, kam zajít na tu nejlepší zmrzku v Brně! Každý máme svoje osvědčený tipy, kam zajít, když Vás chytne zmrzlinová mlsná, já Vám dnes prásknu ty svoje!

Jak už jste poznali z mých článků, tak jsem celkem gurmán, když už se Vám tu o něčem zmíním, tak to podle mě stojí za to vyzkoušet. O průměrných věcech většinou nepíšu, nejsou pro Vás zajímavé. Snažím se Vám přinést tipy, který obohatí Váš gurmánský život a mlsný jazýček. K létu zmrzka prostě patří, tak nemá smysl si ji odepírat, že jo! Já ji mám teď místo dortíků, na léto je potřeba to odlehčit… 🙂

Zmíním Vám dvě místa, kde mají v centru Brna opravdu tu nejlepší zmrzku, tedy podle mě nejlepší.

JOFRÜ Frozen Yogurt

Na tohle fajn místo jsem narazila teprve nedávno, je to vlastně novinka a moc mě potěšilo, že ho v Brně máme! Něco takového tu totiž chybělo. Nejde o klasickou zmrzlinu, jak jsme zvyklí, ale o mražený jogurt. V zahraničí je tato pochoutka moc oblíbená a můžete ji vidět takřka na každém rohu.

V našem brněnském JOFRÜ dostanete kvalitní přírodní jogurt, který si tady vyrábí podle vlastní receptury, ten stačí smíchat s ovocem, které si můžete nakombinovat podle vlastní chuti a dobrota je na světě!

Jaké jsou jeho další výhody? Obsahuje o 50% méně kalorií a o 80% méně tuku než klasická zmrzlina, můžete si ho tedy dopřát bez výčitek.

Yogurterii najdete na ulici Minoritská 2.

JOFRÜ frozen yogurt/ facebook

Božský kopeček od cukrárny Tutti Frutti

Tento tip Vám musel být jasnej, ale přece jen se tu najdou jedinci, kteří tuhle božskou zmrzlinovou dobrotu ve stylu ještě neochutnali! Tak za prvé ji najdete v úžasným autíčku italskýho stylu v barvě růžové nebo modré, už to Vám navodí dobrou náladu a vzpomínky na dovolenou. Jedno auti parkuje pravidelně na Zelňáku nahoře nad tržnicí a druhý začalo teď v Lužánkách.

Za druhý, zmrzlina je taky originální, protože tu najdete opravdu neokoukané kombinace chutí, většinou ovoce v kombinaci s kořením, různýma bylinkama nebo příchutě jako je dýňová, tomatová a další. Doporučuju jich vyzkoušet víc. Uvidíte, že se budete rádi vracet, hlavně tohle pidi autičko je i fajn „atrakcí“ pro děti.

Cukrárna Tutti Frutti/ facebook