Dlouho jsem se neozvala s mými Brno Tips. Tak jsem konečně tady a dnes vám napíšu o kavárnách. Sice kávu nepiju, ale to vůbec nevadí, protože já dobrou kavárnu poznám podle kvalitního dortíku:) Mám prostě svoje měřítka. Jde mi samozřejmě o pro mě sympatické místa, kde se člověk cítí dobře a chutná mi tam. Takže tady je moje trojice oblíbených kaváren v Brně. Určitě budu příště pokračovat dál, protože je jich mnohem víc!

Cafe Aromatique

imageimageimageimage

Je sympatická malá kavárnička na Grohové ulici. Ideální na kávičku nebo dezertík s kámoškou. Já jsem tady měla pracovní schůzky a taky je to tady pro ně velice vhodný. Je tu totiž klídek. Pár stolečků je umístěno v přední části u baru a vzadu je větší místnost, kde je ratanová sedačka a tady už by se dala sfouknout i nějaká akce. Na mě působil celý prostor příjemně, je totiž útulně zařízený, žádná nuda. Hned vedle kavárničky je obchůdek s dárkovým zbožím a květinami, který se jmenuje Aromatique lavande, tam se taky stavte!:)

Cafe Aromatique/facebook

 

Cafe Momenta

imageimageimageimage

Momenta je oblíbená kavárna v centru Brna hned na rohu Zelňáku. Na co tam chodím já? No jasně, že na dortíčky a zákusečky:) Ale cokoliv jsem si tam dala, tak mi chutnalo, kávičku prý mají taky dobrou. Dát si tu můžete i lehký oběd. Prostor je hodně otevřený, já mám radši, když se můžu někde víc schovat… Když je venku teplo, můžete využít zahrádky. Pokud hledáte místo, kam s kámoškama na kávičku a dortík přímo v centru Brna, tak zvolte Momentu!

Cafe Momenta/facebook

 

Klafé

imageimageimageimage

Klafé najdete v Masarykové čtvrti, kousek od Monte Bú. Příjemné prostředí na kterém si někdo nechal opravdu záležet. Výborný servis, vše jsem měla na stole v cuku letu a musím říct, že na kavárnu je tu docela široký výběr všeho. Dát si tu můžete vynikající snídani, ať už v podobě vajíček, palačinek, croissantů, jogurtu, ovoce a tak dále… Ale i obědové saláty, já jsem vyzkoušela ten s gratinovaným kozím sýrem, pečenými hruškami a vlašskými ořechy. líp jsem si vybrat nemohla, bylo to přesně podle mého gusta! Vzhledem k tomu, že byla venku docela zima a mě začalo lehce škrábat v krku, tak jsem si objednala čaj s čerstvým zázvorem, který mi donesli v krásném čajovém servisu. Ocenila jsem bezproblémové parkování a rychlou wifi:)

Klafe/facebook