Dnes pro vás mám tip, kam v Brně zajít na výbornej steak nebo třeba burger! Já už jsem tady ochutnala obojí a mnoho dalších pokrmů a vždy jsem odcházela spokojená.

Na Kraví hoře, což je moc příjemná lokalita, najdete Steakhouse Monte Bú s velkou krytou zahrádkou! Jak už jsem psala, restaurace je hlavně zaměřena na steaky a to v nejvyšší možné kvalitě jakou na talíř můžete dostat. Ty nejlepší steaky dozrávají 30 – 60 dní. Dát si tu ale můžete i americkou a mexickou kuchyni.

Na začátku dubna se objevilo nové menu, tak jsem ho šla na vlastní chuťový buňky vyzkoušet. Můj výběr byl podle všeho excelentní, protože jsem si pochutnala.

Jako předkrm jsem si objednala grilovaní kozí sýr v pistáciové krustě. Kozí sýr mám ráda, tak ho ochutnávám v různých restauracích a musím napsat, že kombinace chutí u tohoto předkrmu se fakt povedla! Pod sýrem byly schovaný marinovaný papriky v medu a balsamicu. Normálně bych se paprik ani nedotkla, ale tentokrát jsem se nechtěla ani rozdělit! Byly totiž božsky ochucený, nikdy by mě nenapadlo, jak výborná může být paprika naložená v medu! Pistácie byly takovou třešniškou na dortu, která se dokonale ke všem těm sladko-kyselo-slaným chutím hodila.

Jako další chod jsem si objednala burger s trhaným vepřovým masem! To je vlastně jediný burger, který si dávám. Až když mi ho donesli na stůl, tak mi bylo jasný, že jsem měla při objednávání velký oči!:) Protože tohle sníst, to není jen tak, to chce aspoň metrákovýho chlapa! Ale tak nevadí, řekla jsem si, „Terezo, to dáš, nejsi žádný béčko!“ Vzhledem k tomu, že k burgeru byly ještě výborný hranolky a coleslaw, tak jsem samozřejmě ze slušnosti, trošku nechala!:)

Naštěstí šlo o oběd, tak jsem ho šla hned na Kravák vysprintovat. Kdyby to byla večeře asi bych se rovnou odvalila do postele.

Přes oběd se tu podávají denní menu, který vypadaly taky moc dobře.

Steakhouse má vlastní zrárnu steaků a dokonce si tu můžete i steaky odnést domů. Služba se jmenuje Steak away a má otevřeno denně od 11h až do půlnoci!:) Taková je otevírací doba restaurace.

Monte Bú restaurant a steakhouse najdete na ulici Údolní 76.

Monte Bú restaurant a steakhouse/ facebook

Monte Bú restaurant a steakhouse/ web

Con Gusto Brno/ instagram