Každým dnem od vás dostávám dotazy, kam v Brně zajít na večeři, kam vyrazit na rande, kam vzít rodiče na oběd, kámošku/ mamku na kafe a další. Proto jsou tu moje Brno tips!

Jsou to tipy na místa v Brně, mnou doporučené a ověřené. Oblíbené u vás, u mě, mých kamarádů a známých. A protože je fajn mít tyto místa sepsaný na jednom místě, tak je ukládám na tento web. Máte to tady hezky pohromadě a kdykoliv se k nim můžete vrátit a vyhledat.

Většina těchto míst ani nepotřebuje žádnou reklamu, jsou prostě oblíbený, jen že jsou a rychle se to rozkřikne! A k těmto místům patří i můj dnešní tip, kterým je Cukrárna Sorry – pečeme jinak! Už sám název říká, že to bude něco jiného a originálního a taky že je! Tahle cukrárna je zážitek.

Za názvem Sorry – pečeme jinak stojí Šárka Divácká, která si doslova splnila svůj sen. Její cukrářská díla jsem ochutnala už dřív, kdy do různých cukráren dodávala svoje dezerty. Teď je všechny pohromadě najdete právě na tomto místě.

Ve vitríně se na vás usmívají různý druhy dortů, ochutnat můžete třeba dort Buď Mech, což je špenátový cheesecake i s cvrčkem. Novinkou je dort Buď Špageta, nepečený mangový cheesecake se špagetami a parmezánem. Ano, příchutě jsou opravdu originální a své a proto je cukrárna vyhledávaným a jedinečným místem.

U dětí jsou oblíbené domácí pralinky všech možných barev a opět originálních příchutí. Co říkáte na kombinace kmín a banán nebo olivový olej s kandovanou olivou. Jedna z nejoblíbenějších pralinek má název Buď Czech, samozřejmě v českých barvách a příchutí povidlo, skořice a rum.

No a co teprve letní dobrota Tyč & cheese, to je zmrzlý dort na tyčce s několika polevami.

A interiér? Co můžete očekávat od cukrářky, která dělá originální dorty?! Jasně, že originální interiér!

Jakmile vejdete dovnitř cukrárny, tak vás uchvátí obrovský lustr plný pestrobarevných papírových jeřábů. Origami jeřáby si tu ve volné chvilce skládají zákazníci a píší do nich svá přání. Úžasný a originální nápad. Celý prostor je vzdušný, prosvětlený a vyladěný do posledního detailu. Něco podobného Brnu chybělo.

Cukrárnu Sorry – pečeme jinak najdete na Křídlovické 1.